Challenge Samorin. Pyszka-Bazan druga w AG OPEN

Znakomite wieści docierały ze słowackiego Samorin, gdzie odbywały się mistrzostwa Challenge Family. Obok zawodników PRO startowali tez zawodnicy w AG.

Wysokie piąte miejsce Aleksandry Jędrzejewskiej w PRO kobiet. Jednak też w AG reprezentanci Polski zajmowali bardzo dobre lokaty.

Pyszka-Bazan drugą kobietą OPEN

Ze znakomitej strony pokazała się Alicja Pyszka-Bazan. Podopieczna Marcina Florka już od samego początku była w czołówce. Z wody wyszła najszybciej ze wszystkich zawodniczek. Dokonała tego w 30:47. Wyprzedzała Amalię Izabel Sanchez Albo o jedną minutę, a Monikę Chodynę o 1:01. Polka utrzymała prowadzenie również przez całą trasę kolarską. Nad drugą Stellę Kubasch miała 5:25 przewagi. Trzecia Henrike Guber traciła do Pyszki-Bazan 5:28.

Jednak na biegu została dogoniona na 13,5 km przez Danielę Kleiser. Ostatecznie Niemka wbiegła pierwsza w OPEN z czasem 4:22:26. Wyprzedziła Alicję Pyszkę-Bazan o 4:04, która wygrała K25. Podium uzupełniła Stella Kubasch z wynikiem 4:29:54.

Chodyna i Nowak w TOP10

Z dobrej strony pokazała się Monika Chodyna, która przez jakiś czas znajdowała się też w czołówce OPEN kobiet. Ostatecznie wbiegła na metę z wynikiem 4:50:46. To uplasowało Polkę na szóstej pozycji w kategorii K25.

Pływanie – 31:49
T1 – 4:02
Rower – 2:31:20
T2 – 3:16
Bieg – 1:40:22
Finisz – 4:50:46

W TOP10 kategorii wiekowej rywalizację w Samorin zakończyła też Małgorzata Nowak, dla której to był najważniejszy start w sezonie. Podopieczna Pawła Barszowskiego pokonała trasę w czasie 4:57:11.

Dobry start Jączyk

Kolejną Polką, która zakończyła zawody w TOP10 kategorii wiekowej, jest Magdalena Jączyk, która z wynikiem 5:07:52 zajęła 10 pozycję w K40.

Wicemistrzostwo Truskolawskiej

Znakomity wynik osiągnęła też Aleksandra Truskolawska. Jeszcze tydzień temu zajmowała drugie miejsce na zawodach w Szemudzie, a w Samorin skończyła na drugiej pozycji w K45. Zameldowała się na mecie z czasem 5:33:54.

– Organizacja i przebieg zawodów stały na bardzo wysokim poziomie. Start był w systemie rolling, po 3 osoby i skok z pomostu. Woda w Dunaju była bardzo zimna. Pojawiały się też  duże fale. Najpierw płynęło się pod prąd. Czasy, w tym i mój były dalekie od zadowalających. Rower przeprowadzony był autostradą z Samorin do Bratysławy. W jedną stronę wiatr w plecy, a w drugą przeciwnie i trzeba było się namęczyć. Na trasie był wypadek. Kolarz uderzył w barierę i wzywano helikopter. Wstrzymano na ten czas ruch kolarzy. Nikt nie protestował,  bo wyglądało to groźnie. Kolarz obecnie w szpitalu. Mi jechało się dobrze. Utrzymałam założone waty. Pogoda sprzyjała. Nie padało jak dzień wcześniej, gdy odbywały się zawody Collins CUP. Trasa biegowa wiodła w okolicy miasteczka zawodów. Były to 3 pętle po ok 7 km. Trasa płaska, ale o różnych nawierzchniach, trawa, piasek. Kostka. Mi biegło się Rewelacyjnie, czas półmaratonu 1:44, tylko cztery minuty gorzej od życiówki – opowiadała Ola Truskolawska specjalnie dla TriathlonLife.pl prosto po powrocie z dekoracji.

TOP10 Baranowskiej

W tej samej kategorii co Ola Truskolawska (K45) 10 miejsce zajęła Kornelia Baranowska. Pokonała trasę z wynikiem 5:53:16.

Dobry start Glapińskiego

Maksymilian Glapiński udanie zaprezentował się w debiucie na zagranicznych zawodach. Sam zaznaczał, że głównie jedzie do Samorin, aby zdobyć doświadczenie. Ostatecznie w M18 zajął piąte miejsce, meldując się na mecie z wynikiem 4:20:19.

Udane starty Andrzejewskiego i Sosnowskiego

W M35 dwójka Polaków zajęło miejsca w TOP10. Tuż za podium na czwartej pozycji rywalizację zakończył Marcin Andrzejewski z czasem 4:19:58.

Pływanie – 39:49
T1 – 4:11
Rower – 2:10:33
T2 – 3:02
Bieg – 1:22:26
Finisz – 4:19:58

Łukasz Sosnowski pokonał trasę w 4:23:19. Tym samym zawody skończył na szóstym miejscu.

Trzech Polaków w TOP10

W kategorii M45 aż trzech Polaków zakończyło zmagania w czołowej dziesiątce. Najwyżej został sklasyfikowany Arkadiusz Podziewski, meldując się na mecie na piątym miejscu z czasem 4:22:54.

Pływanie – 38:41
T1 – 4:25
Rower – 2:09:05
T2 – 3:19
Bieg – 1:27:25
Finisz – 4:22:54

Na ósmej pozycji uplasował się Marek Grodzki z rezultatem 4:26:07.

Pływanie – 37:16
T1 – 4:15
Rower – 2:13:05
T2 – 3:44
Bieg – 1:27:48
Finisz – 4:26:07

Na 10 miejscu zakończył rywalizację Adam Zięba. Wbiegł na metę z wynikiem 4:30:14.

Lewandowski w czołówce

Andrzej Lewandowski zakończył wyścig w kategorii M60 na szóstym miejscu z wynikiem 5:28:01.

Pływanie – 41:45