Wiadomości

Phil White nowym Prezesem 4iiii Innovations Inc

Nowym Prezesem 4iiii  Innovations Inc został Phil White. Na co dzień firma zajmuje się technologią sportową.

White był współzałożycielem Cervélo Cycles, czyli światowej marki znanej z innowacji, która wyrosła ze szkolnego projektu piwnicznego. Stała się światowym liderem rowerów  szosowych i triathlonowych. Po sprzedaży Cervélo Cycles firmie Pon Holdings White pełnił funkcję dyrektora ds. Innowacji w Pon.Bike do 2017 roku. Ostatnio White zapewniał wiedzę fachową i opiekę jako członek zarządu 4iiii.

Duże zapotrzebowanie mimo pandemii

– Mimo trudnego klimatu gospodarczego 4iiii odnotowuje duże zapotrzebowanie na trenażery i mierniki mocy – mówi dyrektor generalny firmy Kip Fyfe. – Phil rozumie potrzebę wspierania obecnego popytu, a także planuje nasze innowacje i rozwój. Jego wyjątkowe połączenie mocnych stron w zakresie projektowania, produkcji i marketingu czyni go idealnym kandydatem do kierowania zespołem w następnym kwartale i potencjalnie poza nim – zachwala White’a dyrektor generalny.
Jak na przyjęcie nowej funkcji zareagował sam zainteresowany?

Optymizm na starcie

– Jestem podekscytowany współpracą z innowacyjną firmą i fantastycznym zespołem – powiedział White. – 4iiii jest liderem w dziedzinie elektroniki sportowej i ważnym graczem w kolarstwie halowym i fitness. Firmowy sprzęt zwyciężał w Paris-Roubaix i etapach Tour de France i Giro d’Italia. W tym roku André Greipel i zespół Israel Start-Up Nation UCI Men’s World Tour, a także zespół Tibco SVB UCI Women’s World Tour jeżdżą z miernikami mocy naszej firmy. Profesjonalni rowerzyści wybierają mierniki mocy 4iiii. Ich opatentowane trójosiowe tensometry sprawiają, że są dokładniejsze od konkurencji – dodaje White.

Rzeczywistość w czasie pandemii

4iiii ma dobrą pozycję, aby wspierać zarówno sprzedawców oraz konsumentów, nawet przy zwiększonym popycie na treningi w pomieszczeniach i wirtualnych wyścigów w obecnej rzeczywistości COVID-19. Jak nowy Prezes ocenia obecną kondycję firmy w dobie pandemii koronawirusa?

– Byłem pod wielkim wrażeniem, jak zespół natychmiast dostosował się do COVID-19, przenosząc większość ludzi do pracy w domu i tworząc w fabryce izolowane stanowiska montażowe i wysokiej jakości, aby kontynuować produkcję – mówi zachwychony White. – Te szybkie i innowacyjne zmiany pozwoliły nam utrzymać naszych dealerów i sklep 4iiii.com w dobrym stanie. Powodem jest gwałtownie zwiększony popyt na nasze trenażery i mierniki mocy – dodaje Phil White.

Kim jest Phil White?

Phil White był współzałożycielem Cervélo Cycles z Gerardem Vroomenem w 1996 roku. White i Vroomen zabrali Cervélo ze szkolnego projektu w piwnicy na szczyt triathlonu i kolarstwa szosowego. Firma Cervélo została liderem inżynierii w branży rowerowej. Tour Magazine uznał Cervélo za lidera w dziedzinie inżynierii, gdy odkrył, że jest to najszybszy rower w każdej testowanej kategorii. Cervelo Cycles było pierwszą firmą rowerową od dziesięcioleci, która napędzała ten sport, zakładając własną drużynę kolarską Pro Cervélo Test Team.

Po sprzedaży Cervélo firmie Pon Holdings w 2012 roku Phil objął stanowisko dyrektora ds. innowacji i pozostał na stanowisku niewykonawczego prezesa Cervélo. Od 2017 roku White kontynuuje przygody w zakresie innowacji, mobilności i wydajności. Phil wierzy w siłę przedsiębiorczości, innowacji i wzornictwa. Chętnie dzieli się własną wiedzą i doświadczeniem jako gościnny mówca i wykładowca na uniwersytetach i uczelniach na całym świecie. Jest członkiem zewnętrznej rady dyrektorów 4iiii.

Czym zajmuje się 4iiii Innovations Inc?

4iiii to kanadyjska firma zajmująca się technologią sportową z siedzibą w Cochrane, Alberta. 4iiii to zespół inżynierów i sportowców zajmujący się poprawą wydajności osobistej poprzez rozwój doskonałych narzędzi treningowych, w tym liczników energii na rowerze, monitorów tętna i trenerów rowerowych na rynku kolarstwa outdoorowego i fitness. Firma stara się zbudować nie tylko najlepszy i najdokładniejszy sprzęt, ale chce, aby był on w przystępnej cenie. Po to, aby każdy sportowiec mógł czerpać korzyści z lepszego treningu. Obecnie firma sponsoruje wiele profesjonalnych drużyn, w tym André Greipela i Israel Start-Up Nation oraz TIBCO Silicon Valley Bank UCI World Tour Pro Cycling.

materiały prasowe

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close