Wiadomości

Pablo Dapena Gonzalez: Chcę wygrać w Gdańsku

Dla Hiszpana to będzie drugi start w Gdańsku pod szyldem Challenge Family. Pablo Dapena Gonzalez nie ukrywa radości z powrotu do Polski i z możliwości rywalizacji.

W sezonie 2021 reprezentant Hiszpanii po niezwykle wymagającym starcie w Gdańsku m.in.: ze względu na panujący wówczas upał, skończył wyścig na trzecim miejscu. Zameldował się na mecie, z czasem 3:49:21, ustępując Mattowi Trautmanowi i zwycięzcy zawodów – Jamesowi Teagle’owi.

Warto podkreślić, że był on wtedy uznawany za faworyta w rywalizacji na dystansie średnim i w tym roku startuje z numerem 1.

Hiszpan celuje w zwycięstwo

Dzisiaj pojawił się na zawodach, gdzie rywalizowano na dystansie sprinterskim i olimpijskim. W krótkiej rozmowie z Łukaszem Grassem, jednym z czterech konferansjerów obok Tomka Galińskiego, Marcina Waniewskiego i Marka Mroza, nie krył radości z ponownego przyjazdu do Polski. Zapowiada też mocne ściganie.

– Cieszę się, że przyjechałem do Gdańska. Startowałem w tamtym roku. Wówczas pogoda była kiepska. Miałem długą przerwę w startach, dlatego z niecierpliwością czekam na jutrzejszy wyścig. Chcę wygrać. Cieszę się, że tegoroczne warunki są dużo lepsze niż poprzednio. Doceniam też polskich rywali i to nie będzie łatwy wyścig – mówił Pablo Dapena Gonzalez.

Kim jest Pablo Dapena Gonzalez?

Hiszpan w dorobku sportowym ma wiele miejsc na podium. Nie licząc zeszłorocznego w Gdańsku, tego samego roku był drugi podczas Challenge Riccione z czasem 3:48:23. Taki sam wynik odnotował też w Challenge Gran Canarii, gdzie na pokonanie trasy potrzebował 3:37:28. Podobnych wyników w karierze 55 w rankingu PTO zawodnika jest wiele na przełomie ostatnich lat.

Wielu kibiców pamięta Hiszpana z wyścigu w 2019 roku w Challenge Daytona, gdzie walczył o zwycięstwo z Lionelem Sandersem. Zawody na torze wyścigowym w USA przegrał z Kanadyjczykiem o zaledwie 30 sekund. Czas Sandersa to 2:32:02, a Gonzaleza 2:32:32.

Warto także podkreślić, że Pablo Dapena Gonzalez w 2019 roku w rodzinny mieście Ponteverde obronił tytuł mistrza świata ITU na dystansie długim. O zwycięstwo walczył m.in. z kolegą z reprezentacji, Javierem Gomezem.

Oprócz Hiszpana na starcie 1/2IM Challenge Gdańsk w rywalizacji PRO zameldują się: bracia Ławiccy, Tomasz Szala, Kacper Stępniak, Miłosz Sowiński, Daniel Jakimiuk, Mikołaj Luft, Bartosz Banach, czy Tomasz Brembor. Rywalizować z najlepszymi będzie też Maciej Chmura, który ten start traktuje jako przetarcie przed zawodami w Czechach, o czym mówił w rozmowie z TriathlonLife.pl, kiedy wypatrzyliśmy go, jak kibicował kolegom i koleżankom z drużyny.

Przemek Schenk
foto: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X