Młynarska potwierdza formę w Austrii

Juniorzy i juniorki rywalizowali w ramach Pucharu Europy Juniorów. Na starcie zameldowała się reprezentantka Polski.

Do Austrii udała się Józefina Młynarska, która w ostatnim czasie znajduje się w dobrej formie. Kilka dni temu wygrała w Pucharze Europy Juniorów w Rzeszowie. To było pierwsze międzynarodowe zwycięstwo Polki w zawodach międzynarodowych.

– Bardzo mnie ono cieszyło i pozostawiło po sobie bardzo dużą dawkę motywacji i pewności siebie, którą postaram się wykorzystać w nadchodzących startach – mówiła po tamtych zawodach Józefina Młynarska, w rozmowie z TriathlonLife.pl. – Chcę powalczyć o jak najwyższe miejsce i zrobić dobry start. Skupić się na konkretnych elementach i cieszyć się wyścigiem – dodawała Młynarska, mówiąc o zawodach w Austrii.

Rywalizacja toczyła się na dystansie sprinterskim. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu.

Mocny wyścig Młynarskiej

Pływanie ukończyła w pierwszej trójce, w czasie 8:45. Na rowerze utrzymywała się w czołówce. Ostatecznie tę część rywalizacji pokonała w 31:03. Już po wyjściu z T2 wyprzedziła jedną z zawodniczek, znajdując się na trzeciej pozycji. Choć Młynarska nie poprzestała na tym.

Na biegu mocno powalczyła i finalnie zameldowała się na mecie z drugim czasem (1:01:31), ustępując jedynie Tabei Huys, która okazała się szybsza od Polki o 19 sekund.

Podium uzupełniła Britney Brown. Amerykanka zjawiła się na mecie, z wynikiem 1:01:51.