Wiadomości

Lucy Charles już się niecierpliwi

Ten sezon nie jest szczęśliwy dla utytułowanej Brytyjki. Przez kontuzję Lucy Charles nie wystartowała w MŚ Ironman Utah i nie weźmie udziału w Pho3nix Sub-8. Choć zapewnia, że wróci silniejsza.

Na początku kwietnia Lucy Charles poinformowała, że doznała poważnej kontuzji i cierpi na przeciążeniowe złamanie biodra.

– Sport bywa okrutny. Niestety, badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło, że mam złamanie przeciążeniowe lewego biodra. Będę potrzebowała trochę czasu na wyzdrowienie – wyjaśniała Lucy Charles – Barclay.

Optymizm w powrocie do zdrowia

Od tamtego czasu Brytyjka skupiała się na regeneracji i leczeniu. Jest pewna siebie w procesie powrotu do zdrowia.

– Wydaje mi się, że minęły wieki odkąd ostatni raz jeździłem na rowerze. Nie mogę się doczekać, kiedy do tego wrócę. Na razie nadal słucham mojego niesamowitego zespołu ekspertów. Bierzemy to na siebie i jesteśmy bardzo drobiazgowi w moim powrocie do zdrowia. Jedno jest pewne, wrócę i będę silniejsza niż wcześniej – zapewnia Lucy Charles za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lucy Charles-Barclay (@lucycharles93)

Pracowała w zoo i debiut w tri na pełnym

Brytyjka zaczęła przygodę ze sportem od pływania. Już w wieku ośmiu lat trafiła do klubu. Rok później wygrała pierwsze zawody, mistrzostwa hrabstwa. Do dzisiaj posiada piąty wynik all-time na 1500m w UK – 16:15 min. W wieku 19 lat nie udało jej się zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, w pływaniu na wodach otwartych. Pomimo tego, że Lucy miała najlepszy wynik sezonu w UK, brytyjski związek pływacki zdecydował o wysłaniu na igrzyska słabszej, ale bardziej doświadczonej zawodniczki. Ten moment spowodował, że zdecydowała się zakończyć przygodę z pływaniem.

Rozpoczęła pracę w zoo, w dziale marketingu. Po kilku miesiącach zmieniła zawód. Rozpoczęła biznes z ówczesnym chłopakiem, a dzisiaj już mężem. Założyli klub fitness, w którym oboje pracowali jako trenerzy personalni.

W 2014 roku zapisała się na zawody triathlonowe od razu na dystansie Ironman (IM Bolton), które ukończyła w 12:16:16, zajmując drugie miejsce w AG (18-24). W kolejnym sezonie na zawodach w St. Neots w Wielkiej Brytanii (zawody były jednocześnie mistrzostwami kraju), zajęła 2 miejsce na dystansie sprinterskim, (750m, 20km, 5km) z wynikiem 1:12:37 uzyskując kolejno 10:09, 43:00, 17:35. Wszyscy zaczęli zdawać sobie sprawę, że pojawiła się kolejna wielka zawodniczka.

Dwa miesiąc później zdobyła slota na Mistrzostwa Świata na Hawajach w kategorii wiekowej 18-24 wygrywając IM Bolton w czasie 10:58:44 (50:45, 6:23:10, 3:36:34). Jednocześnie na pływaniu pokonała wszystkie zawodniczki PRO! W sierpniu została Mistrzynią Świata w kategorii wiekowej, w trakcie Ironman 70.3. w Kaprun w Austrii. Nie startowała wtedy jeszcze jako zawodniczka PRO. W 2016 roku Lucy zdecydowała się przejść na zawodowstwo. Co ciekawe, jej pierwsza aplikacja o licencję PRO została przez brytyjski związek triathlonowy odrzucona. Po odwołaniu uzyskała licencję tylko czasowo.

Kolejne lata były udane dla Brytyjki. Wystarczy wspomnieć o drugim miejscu w PRO podczas MŚ Ironman (2017, 2018, 2019), ME Ironman (2017), czy MŚ Ironman 70.3 (2018, 2021). Do tego wygrywała takie zawody jak: Challenge Roth (2019), czy mistrzostwa Afryki na Ironman (2019).

Przemek Schenk
foto: Lucy Charles Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X