Lotto Triathlon Energy. Wygrana Kopycińskiego i Kowalskiej na 1/8IM

W Chełmży, czyli kolejnego przystanku Lotto Triathlon Energy, zawodnicy walczyli też na 1/8IM.

Z pewnością o dobry wynik w Chełmży chciała powalczyć m.in.: Angelika Kowalska, która wygrała w Triathlove, tydzień temu i podbudowała się tym startem.

Wygrana Kowalskiej

Angelika Kowalska ponownie pokazała się z dobrej strony, tym razem wygrywając w Chełmży. Zawodniczka TRISPACE/TREK pokonała trasę z czasem 1:11:57. Wyprzedziła Annę Andrałojć (1:14:14) oraz Weronikę Tylak (1:20:30).

TOP5 kobiet

1. Angelika Kowalska – 1:11:57
  2. Anna Andrałojć – 1:14:14
  3. Weronika Tylak – 1:20:30
  4. Joanna Zopoth-Lipiejko – 1:21:06
  5. Katarzyna Warczak – 1:23:54

Wrażeniami ze startu podzieliła się z TriathlonLife.pl Julia Markowska, która skończyła zawody na 13 miejscu, meldując się na mecie, z czasem 1:34:44. Warto wspomnieć, że to był dla niej debiut na 1/8IM.

Było trochę żaru z nieba, ale najtrudniejsze było bieganie dla mnie. Złapałam na początku kolkę i biegłam byle do końca – mówiła Julia Markowska, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Rywalizacja mężczyzn

Najszybszym zawodnikiem okazał się Wojciech Kopyciński, któremu pokonanie trasy zajęło 1:02:11. Wyprzedził Jakuba Sawiełajca (1:03:32) oraz Jakuba Rucińskiego (1:03:50).

Dobry start sztafety AronPharmy

W rywalizacji sztafet drużyna The AronPharma Team z Krzysztofem Lemke (prezesem zarządu firmy) w składzie i córkami Łukasza Malaczewskiego zajęła trzecie miejsce, z czasem 1:15:51.

Dzisiejsza sztafeta zmobilizowała mnie, bo pokazała moje miejsce w szeregu. Trzeba po prostu ruszyć tyłek. Zależało mi na tym, aby nie dać plamy – mówił Krzysztof Lemke, specjalnie dla TriathlonLife.pl.