Wiadomości

IRONMAN. Jak będzie wyglądało podium mężczyzn? Typujemy…

Wśród mężczyzn w tym roku mamy 3 zawodników, którzy wiedzą jak smakuje zwycięstwo na Hawajach. Dwóch z nich wygrało Mistrzostwa Świata Ironman dwukrotnie. Wszyscy pochodzą z jednego kraju – z Niemiec. Są to Patrick Lange, Jan Frodeno i Sebastian Kienle. Ale to nie jedyni faworyci do podium

Patrick Lange 33 lata

Patrick Lange at the 2018 Ironman European Championship in Frankfurt am Main (Germany)

Obrońca tytułu, wygrywał na Kona w dwóch ostatnich latach. Patrick Lange mimo kiepskiego sezonu (odległe miejsce na Mistrzostwach Świata 70.3 w Nicei), jest po prostu maszynką do biegania w tak trudnych warunkach jakie panują na Hawajach. W poprzednim roku pod nieobecność kilku zawodników zwycięstwo przyszły mu dość łatwo. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy.

Jan Frodeno 38 lat

Jan to zwycięzca z Hawajów roku 2015 i 2016, a także złoty medalista olimpijski z Pekinu w 2008 roku. Ostatnie dwa sezony nie były dla niego w pełni udane. W 2017 roku podczas zawodów na Kona przegrał z bólem pleców i ukończył zawody po przejściu, a nie przebiegnięciu maratonu. W 2018 roku po kosmicznym występie na Mistrzostwach Świata 70.3 nie wystartował w ogóle. W tym roku cel jest jeden – odzyskać koronę na Hawajach. Jan nie wystartował w tym roku na zawodach w Nicei, skupiając się na dzisiejszym występie. Trzymamy kciuki, za tego niezwykle sympatycznego zawodnika.

Sebastian Kienle 35 lat

Sebastian od grudnia zeszłego roku pracuje z Phillipem Seippem, trenerem i mężem Laury Phillip. W Nieci uzyskał drugi najszybszy czas zawodów w półmaratonie. Na rowerze razem z Cameronem Surfem, Andy Dreitzem i Andrew Starykowyczem, jeździ po prostu w innej lidze. Sebastian będzie w tym roku bardzo wysoko i wielu typuje go na zwycięzcę całych zawodów, jeśli będzie silnie wiało, bo wtedy mocni kolarze mogą na Hawajach zyskać najwięcej.

Bart Aernouts 35 lat

Bart zajął 2 miejsce roku temu. Trenuje go zwycięzca z 1999 roku Luc Van Lierde. Bart ciągle pracuje nad swoim pływaniem i z roku na rok jest coraz szybszy. Na rowerze i na biegu jest klasą samą w sobie, w 2008 roku był brązowym medalistą mistrzostw świata w duathlonie. Trener barta powiedział niedawno w wywiadzie, że to będzie Barta najlepszy występ na Hawajach, a rok temu Bart był drugi…

David McNamee 31 lat

David zajął 3 miejsce w ostatnich dwóch latach. Jak niedawno stwierdził, teraz pora na to, aby stanął na podium na najwyższym stopniu. W tym roku pobiegł maraton w 2:41 podczas zawodów Challenge Roth. Jeśli wyjdzie z wody w większej grupie i ukończy rower z niedużą strata do czołówki, może pokusić się o uzyskanie najszybszego czasu w maratonie pokonując nawet Patricka Lange.

Cameron Wurf 36 lat

Cameron, były wioślarz i zawodowy kolarz, uzależniony od Instagrama triathlonista, który przyjechał na Hawaje w tym roku, aby wygrać? W Challenge Roth pobiegł w 2:50h. Rok temu prowadził na Hawajach po rowerze i w tym roku może być podobnie. Silnie pracował ostatnie 12 miesięcy nad swoim bieganiem i widać tego efekty.

Lionel Sanders 31 lat

Kiedyś uzależniony od używek, obecnie uzależniony od treningu. Trenuje sam co nie zawsze przynosi odpowiednie efekty. W tym roku wraca po kontuzji i jego forma jest wielkim znakiem zapytania. Bardzo mocny na rowerze i coraz lepiej biegający kandydat na kolejnego mistrza świata z Kanady (poprzednim Mistrzem Świata Ironman z Kanady był Peter Reid, w 1998, 2000 i 203 roku).

Alistair Brownlee 31 lat

Debiutant na Hawajach, dwukrotny złoty medalista olimpijski z Tokio i Rio. Bardzo dobry zawodnik, który ma niezwykle mocne wszystkie trzy konkurencje. Slota zdobył na zawodach w Irlandii (odwołano na nich pływanie) i tak naprawdę pierwszy raz wystartuje na dystansie Ironman we wszystkich trzech konkurencjach. Jak sam przyznaje przyjechał po naukę, ale znając jego charakter może pokusić się o niespodziankę już w pierwszym starcie.

Pozostali kandydaci do podium to: Matt Russell, Brander Curie, Joe Skipper, Andy Potas, Ben Hoffman, Tim O’Donnell

Pełna lista startowa zawodników PRO Kona 2019:

M1 Patrick Lange GER
M2 Bart Aernouts BEL
M3 David McNamee GBR
M4 Jan Frodeno GER
M5 Sebastian Kienle GER
M6 Tim O’Donnell USA
M7 Braden Currie NZL
M8 Matthew Russell USA
M9 Joe Skipper GBR
M10 Andy Potts USA
M11 Cameron Wurf AUS
M12 Michael Weiss AUT
M14 Ben Hoffman USA
M15 Patrik Nilsson SWE
M16 Tim Reed AUS
M17 Lionel Sanders CAN
M18 James Cunnama RSA
M19 Andi Boecherer GER
M20 Cody Beals CAN
M21 Daniel Bakkegard DEN
M22 Eneko Llanos ESP
M23 Terenzo Bozzone NZL
M24 Alistair Brownlee GBR
M25 Daniel Fontana ITA
M26 Matt Hanson USA
M27 Kristian Hogenhaug DEN
M28 Chris Leiferman USA
M29 Mike Phillips NZL
M30 Daniil Sapunov UKR
M31 Boris Stein GER
M32 Jesper Svensson SWE
M33 Matt Trautman RSA
M34 Jan Van Berkel SUI
M35 Clemente Alonso‐McKernan ESP
M36 Josh Amberger AUS
M38 Will Clarke GBR
M39 Maurice Clavel GER
M40 Mario De Elias ARG
M41 David Dellow AUS
M42 Tobias Drachler GER
M43 Andreas Dreitz GER
M44 Marc Duelsen GER
M45 Nils Frommhold GER
M46 Joe Gambles AUS
M47 Philipp Koutny SUI
M48 Franz Loeschke GER
M49 Kramer Lukas GER
M50 Kennett Peterson USA
M51 David Plese SVN
M52 Stefan Schumacher GER
M53 Frank Silvestrin Souza BRA
M54 Andrew Starykowicz USA
M55 TJ Tollakson USA
M56 Tim Van Berkel AUS
M57 Cyril Viennot FRA

Opracował Piotr Wiśniewski
materiały prywatne FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X