Wiadomości

IRONMAN. Czy ktoś zagrozi Danieli Ryf?

Wydaje się, że faworytka jest tylko jedna. Daniela Ryf, która już cztery razy wygrywała na Hawajach. W tym roku jej dominacja potwierdza się podczas imprez mistrzowskich. To jednak jest sport, a na takim dystansie jak IRONMAN wiele się może zdarzyć. Kto może zagrozić Szwajcarce?

Daniela Ryf zwyciężyła 5 razy w Mistrzostwach Świata Ironman na dystansie 70.3 Ironman i 4 razy na dystansie  Ironman. Jest prawdopodobnie najbardziej utytułowana triathlonistką w historii. Miejsce inne niż pierwsze będzie wielką sensacją. Rok temu, mimo ukąszenia przez meduzę, bezpośrednio przed rozpoczęciem pływania wygrała zawody z nowym rekordem trasy i wyprzedzając drugą Lucy Charles Barclay o ponad 10 minut. Danieli poświęcimy już wkrótce osobny artykuł, bo jest to po prostu maszyna do wygrywania.

Lucy Charles – Barclay 26 lat

Lucy jest lepsza z roku na rok. Wywodzi się z pływania i zawsze pierwsza wychodzi z wody, doganiając na każdych zawodach mężczyzn PRO startujących 5 min szybciej. Lucy w tym roku pobiegła maraton na Challenge Roth poniżej 3 godzin. Poprawiła się w maratonie o 9 min w porównaniu z rokiem 2018, a na całym dystansie o 12min. Lucy z pewnością wygra na Hawajach. Pytanie, czy nastąpi to już w tym roku…

Anne Haug 36 lat

Anne reprezentuje Niemcy, prawdziwą potęgę w triathlonie. W 2018 roku zajęła 3 miejsce po bardzo dobrym i szybkim biegu, tracąc do Danieli Ryf tylko 15 minut i uzyskując w maratonie najlepszy rezultat. Anne Haug mocno pracowała nad poprawą roweru i jest pełna optymizmu przed dzisiejszym startem. Jeśli po zejściu z roweru nie będzie zbytnio za rywalkami, może pokonać każdą konkurentkę.

Laura Phillip 32 lata

Laura to również zawodniczka z Niemiec. Jest debiutantką w Kona, ale to w żaden sposób jej nie dyskwalifikuje. Laura wraca po kontuzji, ale jest w bardzo, bardzo dobrej formie. Jej rower jest jednym z najmocniejszych w całej stawce PRO, biega też coraz szybciej. Stać ją na sprawienie niespodzianki, a tą będzie pokonanie Danieli Ryf.

Pozostałe zawodniczki które naszym zdaniem maja szansę znaleźć się na podium to:

Mirinda Carfrae, Heathem Jackson, Sarah True, Lauren Brandon, Sarah Crowley, Susie Cheetham, Imogen Simmonds, Kimberley Morrisom, Jeanie Seymour, a także Els Visser o której napiszemy wkrótce osobny artykuł, bo jej historia dotycząca rozpoczęcia przygody z triatlonem jest po prostu niesamowita.

Pełna lista startowa zawodniczek PRO Kona 2019:

F1 Daniela Ryf SUI
F2 Lucy Charles‐Barclay GBR
F3 Anne Haug GER
F4 Mirinda Carfrae AUS
F5 Sarah TRUE USA
F6 Sarah Crowley AUS
F7 Kaisa Sali FIN
F8 Corinne Abraham GBR
F9 Linsey Corbin USA
F11 Heather Jackson USA
F12 Carrie Lester AUS
F14 Nikki Bartlett GBR
F15 Emma Bilham SUI
F16 Lauren Brandon USA
F17 Susie Cheetham GBR
F18 Mareen Hufe GER
F19 Sue Huse CAN
F20 Jocelyn McCauley USA
F21 Laura Philipp GER
F22 Sarah Piampiano USA
F23 Daniela Bleymehl GER
F24 Laura Siddall GBR
F25 Jennifer Spieldenner USA
F26 Caroline Steffen SUI
F27 Svenja Thoes GER
F28 Jen Annett CAN
F29 Nina Derron SUI
F30 Gurutze Frades ESP
F31 Meredith Kessler USA
F32 Martina Kunz SUI
F33 Kristin Liepold GER
F34 Danielle Mack USA
F35 Kimberley Morrison GBR
F36 Camilla Pedersen DEN
F37 Barbara Riveros CHI
F38 Jeanni Seymour ZAF
F39 Imogen Simmonds SUI
F40 Lesley Smith USA
F41 Maja Stage‐Nielsen DEN
F42 Bianca Steurer AUT
F43 Els Visser NLD
F44 Annah Watkinson RSA
F45 Kelsey Withrow USA

Opracował Piotr Wiśniewski
foto materiały prywatne/FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X