Ironman 70.3 Oceanside. Pewne zwycięstwo Knibb. Ryf dopiero 10

Ciekawie było też w rywalizacji Pań PRO. Nie zabrakło niespodzianek w ostatecznych rozstrzygnięciach.

Faworytką, w typowaniach przed zawodami była Szwajcarka Daniela Ryf, choć nie miała łatwego zadania. Była grupa zawodniczek, które miały ochotę na dobry wynik i postawienie trudnych warunków Ryf. Do takich triathlonistek należały m.in.: Paula Findlay, Taylor Knibb, czy Holly Lawrence.

Prowadzenie Knibb

Najszybciej z wody wyszła Taylor Knibb. Amerykanka przepłynęła pierwszy etap zawodów w 23:22. Była szybsza o dwie sekundy od Brazylijki Pamelli Oliveiry. Trzecia Lauren Brandon, traciła do prowadzącej rodaczki jedynie trzy sekundy.

Utrzymanie prowadzenia

Knibb od początku drugiego etapu rywalizacji prowadziła w stawce. Sukcesywnie powiększała przewagę nad resztą rywalek. Zameldowała się w T2 z przewagą 2:59 nad Holly Lawrence. Część kolarską na trzecim miejscu zakończyła Luisa Baptista. Brazylijka traciła do prowadzącej zawodniczki 3:04. Dopiero na piątej pozycji w strefie zmian zameldowała się Szwajcarka.

Kontrola sytuacji

Na biegu Taylor Knibb utrzymywała wcześniej wypracowaną przewagę. Nie dała się dogonić rywalkom. Wbiegła na metę z wynikiem 4:06:32. Nad Luisą Baptistą miała 2:13 przewagi. Podium uzupełniła Holly Lawrence. Brytyjka ukończyła zawody z czasem 4:09:17.

Dopiero na 10 miejscu uplasowała się Daniela Ryf z czasem 4:22:15. Po zawodach Szwajcarka dowiedziała się, że została zdyskwalifikowana.