Za nami debiutancka odsłona zawodów triathlonowych w Żninie. Przedstawiamy tę rywalizację za pomocą wyjątkowych ujęciach.

Na najdłuższym dystansie zwyciężył Maciej Chmura, który ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski w dystansie Ironman. Zwycięzca przekroczył linię mety z czasem 4:06:51. Drugi finiszował Paweł Paduch, a trzeci Łukasz Szałkowski. Wśród pań zwyciężyła Marta Grzesik (5:39:30) przed Mają Makowską i Agnieszką Szagun.

Popularną „ćwiartkę” wygrał Tomasz Marcinek (1:59:07) przed Marcinem Rodziewiczem i Marcinem Punpurem. Klasyfikację kobiet wygrała Ewa Susmarska przed Oliwią Kwaśkiewicz i Joanną Żmich-Furmaniak.

1/8IM najszybciej pokonał Kacper Kistowski 1:08:45) przed Hubertem Klimackim i Michałem Martynowiczem. Najszybszą z pań była Paulina Bohater (1:13:01), a za nią na metę wpadły Anna Andrałojć i Monika Jadczak.