Wiadomości

Enea Żnin Triathlon – ponad 500 zawodników osiągnęło cel!

W ostatnią niedzielę zadebiutowała nowa impreza. Zawodnicy w ramach Enea Żnin Triathlon rywalizowali z dystansem, ale też wymagającymi warunkami atmosferycznymi.
Na mecie uczestników powitało jednak pełne słońce oraz setki kibiców, którzy przyjechali do Żnina po sportowe emocje! Organizatorzy i gospodarze zadbali  o dodatkowe atrakcje dla kibiców, w tym zawody dla dzieci Enea Tri-Fun, liczne strefy kibicowania i  rozrywki. 

Centrum zawodów zlokalizowane było w Cukrowni Żnin. Stąd zawodnicy ruszali na trasy trzech dystansów:

– 1/8, dystans super-krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5km biegu),

– 1/4, dystans krótki (950 m pływania/45 km jazdy rowerem /10 km biegu).

– 1/2, dystans średni (1900m pływania, 90km roweru i 20km biegu).

Zawody otworzyli goście honorowi: Mirosław Jamroży (wiceprezes Enea Pomiary), Zbigniew Jaszczuk (Starosta Żniński), Robert Luchowski (Burmistrz Żnina) oraz Damian Czajkowski (Dyrektor Cukrowni Żnin).

Chmura najlepszy na połówce

Na najdłuższym dystansie zwyciężył Maciej Chmura, który ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski w dystansie Ironman. Zwycięzca przekroczył linię mety z czasem 4:06:51. Drugi finiszował Paweł Paduch, a trzeci Łukasz Szałkowski. Wśród pań zwyciężyła Marta Grzesik (5:39:30) przed Mają Makowską i Agnieszką Szagun.

Dobry Marcinek

Popularną „ćwiartkę” wygrał Tomasz Marcinek (1:59:07) przed Marcinem Rodziewiczem i Marcinem Punpurem. Klasyfikację kobiet wygrała Ewa Susmarska przed Oliwią Kwaśkiewicz i Joanną Żmich-Furmaniak.

Kierowca ciężarówki potwierdza kolejny raz formę

1/8 najszybciej pokonał Kacper Kistowski 1:08:45) przed Hubertem Klimackim i Michałem Martynowiczem. Najszybszą z pań była Paulina Bohater (1:13:01), a za nią na metę wpadły Anna Andrałojć i Monika Jadczak.

Walka drużynowa

Oprócz rywalizacji indywidualnej, uwagę tłumnie zgromadzonych kibiców skupiała też konkurencja sztafetowa, w której na dystansie 1/8 rywalizowały między innymi zespoły z Wicestarostą Żnińskim i Burmistrzem Żnina. Reprezentanci Gminy Żnin (z Burmistrzem Żnina Robertem Luchowskim w składzie) zajęli drugie miejsce. Sztafeta z Wicestarostą Żnińskim, Andrzejem Hłondem dotarła na metę niewiele później, meldując się na czwartej pozycji.

Rodzinna atmosfera

Ogromną popularnością w tym roku cieszyły się zawody Enea Tri-Fun. Wzięło w nich udział blisko 100 młodych sportowców. Wraz ze sponsorem tytularnym, firmą Enea, organizatorzy przygotowali dla dzieci zawody biegowe z finiszem na mecie głównej zawodów.

Enea nie zapomniała także o kibicach i specjalnie dla nich przygotowała aż cztery Strefy, m.in. z interaktywnymi zabawami, smacznymi przekąskami i fotobudką.

– Pierwszą edycję Enea Żnin Triathlon oceniam bardzo pozytywnie mimo początkowo trudnych warunków atmosferycznych. Pogoda sprzyjała podczas samych startów. Wyszło słońce. Uczestnicy byli zadowoleni. Towarzyszyła nam pozytywna energia. Zgromadziło się dużo kibiców. Oczywiście pojawiły się pewne niedociągnięcia, które zlokalizowaliśmy i będziemy je poprawiać. Czekamy też na feedback od zawodników. Wyślemy im ankiety z prośbą o ocenę zawodów, abyśmy mogli dopracować kolejną edycję – mówił Jakub Kubiński, jeden z organizatorów.  

Enea Żnin Triathlon to wydarzenie o charakterze rodzinnym, które jest doskonałą okazją do spędzenia weekendu w stolicy Pałuk i na terenie widowiskowo odrestaurowanej Cukrowni Żnin.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X