Wiadomości

Gmina Milicz dołącza do wyzwania #365Triathlon

Gmina Milicz to pierwsza oficjalna lokalizacja etapu rowerowego wyzwania 365 Triathlon. Już od sierpnia, Adrian Kostera będzie codziennie pokonywał na rowerze dystans 200 km na pętli przebiegającej przez m.in. Rezerwat Przyrody Stawy Milickie.

31131,75 kilometrów w 155 dni pokona Adrian Kostera w drugiej części wyzwania 365 Triathlon. Dzisiaj oficjalnie możemy ogłosić, że pierwszym miejscem, w którym będzie realizowane to zadanie jest Gmina Milicz.

– W związku z nadchodzącym wydarzeniem przygotowaliśmy pętlę, którą codziennie będzie pokonywał Adrian Kostera. Podczas wyzwania, chętni będą mieli możliwość dołączenia do sportowca, a także wspierania Adriana w jego wysiłku- tłumaczy Piotr Lech, burmistrz Gminy Milicz.

Przebieg pętli kolarskiej

Specjalnie przygotowana pętla przebiegać będzie przez charakterystyczne dla ziemi milickiej miejsca. Wystarczy wspomnieć o Stawach Milickich czy też fragmentach Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, aby uświadomić sobie w jak malowniczych krajobrazach, będą pokonywane kolejne kilometry wyzwania.

– Jeśli miałbym zawrzeć w jednym słowie trasę rowerową biegnącą przez Stawy Milickie, to byłoby to słowo “natura”. Ta trasa oferuje bowiem niezwykłe doznania związane z pięknem przyrody – wody, zieleni, przepiękne ścieżki wytyczone pomiędzy stawami, a także dźwięki szmeru ptaków i kręcących się kół roweru. To idealne miejsce, aby oderwać się od miejskiego zgiełku i połączyć z naturą – podkreśla Adrian Kostera

Pobudka przyrody

Kwiecień to moment, w którym przyroda budzi się do życia. Nie inaczej jest również na ziemi milickiej, gdzie już od kilku tygodni widać rosnący ruch na trasach rowerowych i spacerowych.

– W sierpniu będzie tutaj zdecydowanie więcej ludzi, rowerzystów czy miłośników tej niesamowitej przyrody, którą tutaj obserwujemy. Dlatego już dzisiaj zachęcam do tego, aby dołączyć do wyzwania i osobiście przejechać swój dystans z mistrzem – dodaje Piotr Lech.

Wyzwanie #365Triathlon rusza już 1 czerwca 2023 roku we Wrocławiu. Następnie na blisko dwa miesiące przeniesie się do Gminy Syców. Po etapie pływackim, w którym Adrian Kostera ma do przepłynięcia 1205,1km, przyjdzie pora na etap rowerowy liczący 31131,75km, pierwsza jego część odbędzie się właśnie na terenie gminy Milicz. Wyzwanie zamknie etap biegowy, w którym łączny dystans do pokonania to 7833,15 km. Wielki Finał odbędzie się w maju 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej, na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu, które jest oficjalną bazą projektu.

Do Adriana będzie można dołączać i wraz z nim przemierzać dowolną liczbę kilometrów, na dowolnym etapie. Dokładne informacje gdzie i w jaki sposób będzie można się zapisać, będziemy podawać już niedługo m.in. na oficjalnym kanale facebookowym https://www.facebook.com/365TriathlonAdrianKostera oraz profilach Adriana.

materiały prasowe
foto: Grzegorz Rajter

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X