Wiadomości

Słupik i Kopiczko najlepszymi amatorami OPEN w Rumi

Rywalizacja zawodników w AG jest nieodłącznym elementem Lotto Duathlon Energy Rumia. Na trasie nie zabrakło walki, emocji oraz zaskakujących sytuacji.

Na starcie nie zabrakło wielu mocnych amatorów, którzy zamierzali powalczyć o czołowe miejsca nie tylko w poszczególnych kategoriach wiekowych, ale OPEN. Do tego grona byli zaliczani m.in.: Mateusz Gajewski, Łukasz Krieger, Tomasz Słupik, Tomasz Spaleniak, a wśród Pań Sandra Kopiczko, Agnieszka Gadomska, Zofia Kuriata, czy Kasia Kaczkowska.

Mocny Słupik od początku

Na pierwszym biegu prowadzenie objął Tomasz Słupik, który pokonał tę część trasy w 15:44. To mu pozwoliło zbudować przewagę 26-27 sekund nad Mateuszem Gajewskim, Tomkiem Spaleniakiem oraz Jakubem Brzóską, którzy tworzyli grupę pościgową.

Pościg Gajewskiego i problemy Spaleniaka

Od pierwszych kilometrów trasy kolarskiej Gajewski oderwał się od pozostałych kolegów i zaczął gonić Tomka Słupika. Po 10 km zniwelował stratę do 10 sekund.

Za to Tomek Spaleniak przy rozpoczęciu etapu kolarskiego zgubił buta, przez co musiał się zatrzymać i stracił kilkanaście sekund. To spowodowało, że wyprzedziło go kilkunastu zawodników i musiał od nowa nawiązać walkę i próbować dogonić czołówkę.

Po pierwszym biegu byłem trzeci. Zakładając buty na rowerze, niefortunnie nacisnąłem na buta, który odpiął. Wyleciał mi na bok, więc musiałem się zatrzymać, wziąć go i spowrotem założyć. Całość kosztowała mnie z 20 miejsc w kwalifikacji OPEN. Zacisnąłem zęby i goniłem dalej – opisywał niefortunną sytuację Tomek Spaleniak po zawodach, dla TriathlonLife.pl.

Na drugiej części roweru Mateusz Gajewski objął prowadzenie, ale Tomek Słupik miał do niego niecałe 10 sekund straty przy zameldowaniu się w drugiej strefie zmian. Wszystko miało rozstrzygnąć się na biegu.

Zwycięski bieg Słupika

Na 2,5km części biegowej to Tomek Słupik okazał się szybszy i udało mu się odzyskać prowadzenie oraz je utrzymać. Wbiegając na metę, z czasem 53:58, został najszybszym zawodnikiem OPEN AG tych zawodów.

Wyprzedził Mateusza Gajewskiego o 13 sekund.

Warunki atmosferyczne były super, trochę ciepło na biegu. To były fajne zawody jak zawsze. Myślę, że o wszystkim zadecydował upał. Trochę mnie kosztowała sił gonitwa na rowerze, co później się odbiło – mówił po zawodach Mateusz Gajewski, dla TriathlonLife.pl.

Na trzecim miejscu OPEN rywalizację zakończył Christopher Pietruczuk (55:03).

TOP5 mężczyzn AG OPEN

  1. Tomasz Słupik – 53:58
  2. Mateusz Gajewski – 54:11
  3. Christopher Pietruczuk – 55:03
  4. Dominik Bogdanowicz – 55:26
  5. Łukasz Krieger – 55:30

Kopiczko najszybszą amatorką po mocnym ściganiu

Rywalizacja kobiet AG OPEN od samego początku zapowiadała się ciekawie, już po pierwszej części wyścigu wykreowała się czołowa trójka: Sandra Kopiczko, Zofia Kuriata, Agnieszka Gadomska, które odłączyły się od reszty rywalek. Na późniejszym etapie rywalizacji to Kopiczko wysunęła się na prowadzenie i kontrolowała sytuację, nie dając się już dogonić.

Ostatecznie zawodniczka MKS Medyk Giżycko wbiegła na metę, z wynikiem 1:01:57.

Cały cykl treningów przed startem nie zwiastował udanego wyścigu, dlatego cieszę się, jak finalnie wyszło. Potrzebowałam tego, bo są wzloty, ale też dołki. Na pewno ta wygrana mnie podbudowała mentalnie – przyznała Sandra Kopiczko po zawodach, dla TriathlonLife.pl.

Z dobrej strony pokazała się też Zofia Kuriata, która skończyła na drugim miejscu AG OPEN z czasem 1:02:13.

To chyba moje najlepsze zawody, mimo że najtrudniejsze. Nie udało się dorównać Sandrze, ale jestem zadowolona. Mam nadzieję, że to początek udanego sezonu – mówiła na mecie Zofia Kuriata, dla TriathlonLife.pl.

Agnieszka Gadomska ukończyła wyścig, z rezultatem 1:02:37.

TOP5 kobiet AG OPEN

  1. Sandra Kopiczko – 1:01:57
  2. Zofia Kuriata – 1:02:13
  3. Agnieszka Gadomska – 1:02:37
  4. Katarzyna Kaczkowska – 1:02:51
  5. Angelika Kowalska – 1:03:13

Przemek Schenk
foto: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X