Wiadomości

Garmin Iron Triathlon 2023 – co, gdzie i kiedy

Największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce w sezonie 2023 ponownie zagości w 11 lokalizacjach. W nadchodzącym roku Garmin Iron Triathlon zaskoczy zawodników nowościami, ale nie zabraknie również dobrze znanych i lubianych fundamentów imprez organizowanych przed Labosport Polska!

W sezonie 2023 roku zawodnicy będą mogli rywalizować standardowo na jednym z trzech dystansów:

  • 1/2 IM – 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu;
  • 1/4 IM – 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu;
  • 1/8 IM – 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu.

Podczas wszystkich przystanków cyklu będzie można wziąć udział w rywalizacji indywidualnej, jak i sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na zawodach cyklu GIT start odbywa się w formule rolling start, która gwarantuje komfort podczas startu etapu pływackiego, co ułatwia start w szczególności osobom, które debiutują w zawodach triathlonowych.

Wielkie otwarcie w Żyrardowie – 14 maja 2023 r.

Już 14 maja 2023 roku triathloniści rozpoczną sezon nad Zalewem Żyrardowskim. Żyrardów już trzeci raz z rzędu będzie miejscem, gdzie odbędzie się zainauguruje cykl Garmin Iron Triathlon i tym samym sezon triathlonowy w Polsce w 2023 roku!

Podczas inauguracji sezonu 2023 w Żyrardowie pływanie odbędzie się w Zalewie Żyrardowskim, jednym z największych rekreacyjnych zbiorników wodnych w regionie. Trasa kolarska zostanie poprowadzona w całości po terenach powiatu żyrardowskiego. W Żyrardowie nie zabraknie zmian, które z pewnością zwiększą komfort rywalizacji.

Drugi przystanek Nieporęt – 21 maja 2023 r.

Drugą lokalizacją, na mapie Garmin Iron Triathlon 2023, będzie uwielbiany przez zawodników Nieporęt. To właśnie nad Zalewem Zegrzyńskim od kilku lat odbywają się imprezy GIT, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Nieporęt oprócz najszybszej trasy kolarskiej na Mazowszu ma również wielką zaletę – łatwy i szybki dojazd ze stolicy.

Następna stacja, kultowy Ślesin – 4 czerwca 2023 r.

Po krótkiej, dwutygodniowej przerwie, zawody zagoszczą w kultowym Ślesinie, czyli mieście, w którym zawody cyklu GIT odbywają się od 2013 roku. Przyszłoroczne zmagania w Ślesinie będą już 11 odsłoną triathlonu w tej miejscowości. Kto był w Ślesinie ten wie, że zawody w tej miejscowości mają swój niepowtarzalny klimat. W Ślesinie zapowiadają się zmiany dotyczące trasy zawodów, które z pewnością przypadną triathlonistom do gustu.

Triathlon w rytmie Kaszub, Stężyca – 25 czerwca 2023 r.

25 czerwca Garmin Iron Triathlon po raz kolejny zagości w przepięknej Stężycy. Podczas ostatniego weekendu czerwca zawodnicy będą mogli przetestować niezwykle płaską trasę kolarską idealną do poprawiania rekordów życiowych. Dodatkowym atutem jest również zmodyfikowana trasa biegowa, z której usunięto technicznie trudniejsze odcinki szutru. Stężyca to nie tylko zmagania triathlonowe, ale również unikatowy kaszubski klimat, który dodaje kolorytu rywalizacji sportowej.

Pięć przystanków Garmin Iron Triathlon w lipcu!

Lipiec to miesiąc najbardziej intensywnych zmagań w ramach Garmin Iron Triathlon, w tym okresie największy cykl triathlonowy w Polsce zagości w pięciu lokalizacjach.

Skierniewice, 2 lipca 2023 r.

To już trzeci raz nasz cykl zagości w Skierniewicach.  Lokalizacja ta, ze względu na bliskość Warszawy i doskonałe połączenie z innymi dużymi aglomeracjami, przyciąga na start czołowych Polskich zawodników PRO oraz setki amatorów. Skierniewice to strzał w „10” , dlatego nie mogło ich zabraknąć na mapie Garmin Iron Triathlon w 2023 roku. Szybka trasa i bardzo atrakcyjna lokalizacja miasteczka zawodów sprawiają, że Skierniewice z przytupem zadomowiły się na triathlonowej mapie Polski.

Syców, 9 lipca 2023 r.

W Sycowie dwie poprzednie edycje Garmin Iron Triathlon 2023 zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie przez zawodników, jak i kibiców. Chwalono zarówno doskonale przygotowane trasy, jak i znakomitą atmosferę panującą w miasteczku zawodów. Lokalizacja znana jest z perfekcyjnej, bardzo bezpiecznej trasy kolarskiej, która prowadzi świetnej jakości drogą i pozwala wykręcać niesamowite „cyferki” podczas etapu kolarskiego.  Lokalizacja ta ma wszelkie atuty, aby zorganizować zawody sportowe dla kilku tysięcy zawodników.

Elbląg, 16 lipca 2023 r.

Już po raz siódmy GIT zagości w Elblągu. Poprzednie edycje elbląskich zawodów okazały się sukcesem, przyciągając na start setki triathlonistów – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Od sezonu 2022 w Elblągu zawodnicy ścigają się na najszybszej z możliwych tras kolarskich w Polsce, to świetne miejsce na zmierzenie się z rekordami życiowymi. Dodatkowym atutem elbląskiej edycji jest bardzo atrakcyjna lokalizacja miasteczka zawodów – w samym centrum pięknego Starego Miasta, a także bardzo widowiskowy etap pływacki, który rozgrywa się w rzece Elbląg.

Gołdap, 23 lipca 2023 r.

Gołdap – Mazurski Zdrój od lat przyciąga triathlonistów swoim niepowtarzalnym klimatem i gorącą atmosferą. Garmin Iron Triathlon w Gołdapi rozpocznie się pływaniem w Jeziorze Gołdap. Wyjątkowym aspektem tej lokalizacji jest położenie strefy zmian, która rokrocznie usytuowana jest tuż przy gołdapskich tężniach. Etap kolarski w Gołdapi jest pofałdowany, ale wymagające fragmenty rekompensują widoki rozciągających się wokół gołdapskich lasów i pól. Podczas etapu biegowego zawodnicy będą mieli do pokonania urokliwe ścieżki mazurskiego uzdrowiska. Na zakończenie jedyny meta zawodów usytuowana pomiędzy tężniami!

Rawa Mazowiecka, 30 lipca 2023 r.

Dziewiątym etapem będzie Rawa Mazowiecka, która debiutowała w cyklu w 2022 roku.  To dobrze zlokalizowane miasto ze świetnymi warunkami do rozegrania zawodów na najwyższym poziomie, dlatego nie mogło tego miasta zabraknąć na mapie Garmin Iron Triathlon również w sezonie 2023 roku. Warto wspomnieć, że Rawa Mazowiecka to miasto ze sporymi tradycjami triathlonowymi. Zawody odbywają się tu od kilkunastu lat, a kilka lat temu gościły tu m.in. Mistrzostwa Polski oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Po krótkiej przerwie, Płock – 27 sierpnia 2023 r.

W sierpniu Garmin Iron Triathlon ponownie zawita do Płocka. W ostatni weekend sierpnia do pierwszej stolicy Mazowsza przyjadą triathloniści z całego kraju, którzy wezmą udział w przedostatniej odsłonie tegorocznego cyklu GIT. To właśnie w Płocku znajduję się jedyna w Polsce strefa T0 i wyjątkowy podbieg do strefy T1 – prawie 800 metrów i kultowe schody prowadzące od Zalewu do strefy zmian, która będzie mieścić się na urokliwym Starym Rynku. Etap kolarski odbędzie się jak co roku drogą wojewódzką 562, a na etapie biegowym zawodnicy będą rywalizować ulicami oraz urokliwymi, parkowymi alejkami znajdującymi się w sąsiedztwie Bazyliki Katedralnej czy Kościoła Mariawitów.

Wyjątkowy finał cyklu – Serock – 17 września 2023 r.

Sezon 2023 zakończymy w debiutującym podczas naszego cyklu Serocku, który ze względu na swoją lokalizację i świetne trasy z pewnością przypadnie zawodnikom do gustu. Właśnie tutaj nagrodzeni zastaną wszyscy finiszerzy całego cyklu oraz najlepsi zawodnicy zarówno w kategoriach open jak i wiekowych.

Podczas ceremonii medalowej, podobnie jak w latach ubiegłych, nagrodzeni zostaną najlepsi finiszerzy cyklu oraz najlepsi w rywalizacji – „Battle of the sexes”. „Bitwa Płci” to połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn na dystansie 1/4 IM, w której do wygrania będą bardzo wartościowe nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez sponsorów cyklu Garmin Iron Triathlon!

Garmin Junior – zawody biegowe dla dzieci w każdej lokalizacji

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Junior, które od wielu lat cieszą się wyjątkową popularnością podczas cyklu. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Wszelkie informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie internetowej www.irontriathlon.pl. oraz na profilach Garmin Iron Triathlon na Facebooku i Instagramie. Bieżące informacje znajdują się również na Facebookowych profilach imprezach – Garmin Iron Triathlon.

Cały cykl Garmin Iron Triathlon pod patronatem Triathlonlife.pl

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X