Wiadomości

Udany powrót Łukasza Wieteckiego do paratriathlonu

W Abu Dhabi walczyli paratriathloniści w ramach Pucharu Świata w paratriathlonie. Na starcie zjawił się m.in.: Łukasz Wietecki, dla którego to był powrót do startów.

Jego przewodnikiem był Marcin Ławicki, dla którego to był debiut w tej roli. Nie jest tajemnicą, że celem tego nowoutworzonego tandemu jest walka o Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu 2024.

Do bycia przewodnikiem Łukasza namówił mnie Filip Szołowski i Tomek Domagała. Chłopaki widzą spore szanse, żebyśmy powalczyli o kwalifikacje, a nawet powalczyli o wysokie lokaty. Sezon dla nas zaczyna się bardzo szybko, bo już początkiem marca. Kalendarz jest cały czas planowany. Musimy się pojawić na wszystkich dobrze punktowanych wyścigach. Póki co nie mamy żadnych punktów – mówił Marcin Ławicki po ogłoszeniu decyzji, specjalnie dla Triathlonlife.pl.

Cenna wygrana

Łukasz Wietecki rywalizował w kategorii PTVI, z Marcinem Ławickim jako pilotem. Polak dobrze zaczął wyścig, wychodząc z wody, z czasem 11:16, co dawało drugie miejsce. Do prowadzącego tracił zaledwie trzy sekundy.

Sytuacja zmieniła się już w T1, bo udało się Wieteckiego wyjechać na trasę kolarską jako pierwszy. Ostatecznie był drugi i wbiegł na metę, z czasem 1:01:15, w całej kategorii. 

Start Śliża

Drugim Polakiem, który startował w Abu Dhabi, jest Adam Śliż, który rywalizował w PTS5. To był dla niego też debiut w zawodach tej rangi. Ostatecznie wbiegł na metę, z wynikiem 1:08:08. To dawało reprezentantowi Polski piąte miejsce.

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X