Za nami debiutancki Duathlon Pruszcz Gdański, który był dla wielu zawodników odskocznią od treningu, a dla innych przetarciem przed MP w Rumi.

Do rywalizacji przystąpiło prawie stu zawodników i zawodniczek. Uczestnicy mieli do pokonania 5 km biegu / 20 km jazdy na rowerze / 2,5 km biegu.

Intensywna rywalizacja mimo zimna

Po zaciętej walce i zmianach na prowadzeniu na poszczególnych etapach zawodów, najlepszym okazał się Michał Czapiński. W czołówce znajdował się już od początku wyścigu. Czapiński pokonał trasę z czasem 56:15. Na drugim miejscu zakończył rywalizację Marcin Konieczny. Popularny MKON stracił do zwycięzcy 45 sekund. Podium uzupełnił Jakub Maliszewski. Zawodnik ze Straszyna pokonał trasę z wynikiem 57:31.

Udany sprawdzian Kaczkowskiej

W rywalizacji Pań prym wiodła Katarzyna Kaczkowska. Reprezentantka CTS pokonała trasę z czasem 1:06:18. W zwycięskim stylu rozpoczęła sezon 2022, w którym jak sama przyznała, czekają ją ważne zawody.

Na drugim miejscu wbiegła Dorota Gąsiewicz, która pochwaliła organizatorów za dobrze przygotowaną imprezę. Pokonanie trasy zajęło jej 1:09:02. Podium uzupełniła reprezentantka CTS, Beata Jarmołowicz. Gdańszczanka zameldowała się na mecie z czasem 1:12:07.