Ewelina Wołos wygrywa ME w dutahlonie w AG. Trzy Polki ze złotem

Dwie Polki zameldowały się w pierwszej trójce rywalizacji open w mistrzostwach Europy na dystansie standard, w duathlonie. Obie wygrały kategorie wiekowe. W sumie Polacy z Bilbao przywiozą pięć medali.

Trzynaścioro Polaków stanęło na starcie mistrzostw Europy na dystansie standard (10 km bieg – 40 km rower – 5 km bieg) w duathlonie. Rywalizacja odbyła się w niedzielę, w ramach mistrzostwa Europy w multisporcie, które zaczęły się w sobotę i potrwają tydzień.

W pierwszym dniu zawodów, na dystansie sprinterskim, także w duathlonie srebrny medal wywalczyła juniorka Maja Wąsik. Jej reprezentacyjna koleżanka była na czwarty miejscu. W elicie ósme miejsce zajęła Marta Łagownik, a o dużym pechu może mówić Kacper Stępniak, który zaliczył kraksę na rowerze, które zaprzepaściło jego szanse na dobrą lokatę.

W niedzielę do rywalizacji w duathlnie stanęli amatorzy. Polskę reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników. Szczególnie panie zaprezentowały się z dobrej strony. Pierwsza na metę wśród kobiet wbiegła Ewelina Wołos, która w tym sezonie wróciła do rywalizacji po urodzeniu dziecka. Trzecia była Kinga Bazan. Obie panie wygrały swoje kategorie wiekowe. Ewelina K35-39, a Kinga K25-29. W tej drugiej kategorii na najniższym podium stanęła Patrycja Jasińska

TOP 3 OPEN KOBIET

Ewelina Wołos 2:07:48 / 38:09 / 2:20 / 1:06:14 / 1:35 / 19:32

Monique Verschuure 2:12:20 / 39:21 / 3:10 / 1:08:27 / 1:48 / 19:36

Kinga Bazan 2:12:57 / 39:47 / 2:41 / 1:09:25 / 1:33 / 19:32

Do grona dwóch złotych medalistek dołączyła jeszcze Katarzyna Galewicz, która wygrała w kategorii K45-49. Najgorsze dla sportowca miejsce zajęła Monika Wojciechowska, która uplasowała się na czwartej pozycji. Wśród mężczyzn najwyższe miejsce zajął Paweł Chamera, który w M25-29 z czasem 2:01:40 zajął drugie miejsce.

Wszystkim startującym gratulujemy wyników!