Wiadomości

Etapowe zniesienie obostrzeń. Co to oznacza dla sportowców?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział oraz przedstawił etapy zniesienia obowiązujących obostrzeń. Co zmienia się w obszarze aktywności fizycznej?

– Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu stopniowego zdejmowania obostrzeń. W ramach powrotu do nowej normalności i rzeczywistości. Mamy kilka nowych komunikatów – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Otwarte lasy

– Od poniedziałku zostaną otwarte parki oraz lasy. Jednak nie traktujmy tego, jako zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji i bardzo szerokich wyjść. To ma być raczej zwiększony komfort zdrowia psychicznego – tłumaczył premier. – Zakładając bardziej optymistyczny wariant, chcemy przedstawiać w pewnych odstępach czasowych – co tydzień lub co dwa tygodnie, kolejne etapy zmniejszania obostrzeń. W następnym etapie będziemy otwierać rzemiosło, potem handel, a na końcu usługi np. salony tatuażu, czy rehabilitacja – mówił Morawiecki.

morawiecki
– Pewne poluzowania obowiązujące od poniedziałku np. możliwość pójścia do lasu lub do parku dają nam pewny oddech. Jednak używajmy ich z dużym rozsądkiem – apelował podczas konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To nie jest zachęta do nieograniczonego przebywania w tych przestrzeniach. Cały czas powinniśmy się maksymalnie izolować – tłumaczył Szumowski.

Szumowski

Kiedy przywrócenie imprez masowych?

– To ograniczenie będzie na pewno dłużej obowiązywało, ponieważ ono nie nakłada dużych restrykcji na gospodarkę jako taką, a niesie ze sobą bardzo duże ryzyko – mówił Mateusz Morawiecki. – Dlatego zakaz organizowania imprez masowych obowiązuje do odwołania. Nie planujemy jego zniesienia ani w drugim oraz trzecim etapie i na ten moment w czwartym etapie – zapowiada premier.

etapy

Przemek Schenk
foto: Kancelaria Premiera Twitter, Kancelaria Premiera YouTube

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X