Wiadomości

Rusza platforma PTO Hub

PTO, czyli Professional Triathletes Organization dzisiaj o godzinie 18 uruchomi PTO Hub. O co chodzi?

Sama PTO jest organizacją non-profit. Pomaga w chronieniu interesów triathlonistów z całego świata. Organizacja ma wysokie ambicje. Chce odmienić świat triathlonu. W zarządzie PTO obok ludzi biznesu zasiadają tacy zawodnicy, jak: Tim O’Donnell, Mirinda Carfrae, Rachel Joyce, Scott Defilipps, Dylan McNeice, Meredith Kessler, czy Sarah Piampiano-Lord.

Co chce zmienić PTO?

Dyskusyjną sprawą od kilku lat w triathlonowym świecie jest niedofinansowanie dyscypliny. Nagrody za osiąganie znakomitych wyników i pobijanie rekordów na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego naprzeciw tej sytuacji chce wyjść PTO. Dowód? Pod koniec 2020 roku organizacja planuje przekazać bonusy pieniężne dla 100 najlepszych sportowców w rankingu PTO. TOP 20 kobiet i mężczyzn dostanie po 10 tysięcy dolarów. Mężczyźni i kobiety sklasyfikowani pomiędzy 21- 50 miejscem otrzymają po 5.000 dolarów. Zawodnicy między 51 – 100 lokatą otrzymają 2.000 dolarów.
PTO zapowiedziała inauguracyjną imprezę, czyli The Collins Cup. Zawodnicy mieli walczyć na dystansie 1,9km pływania, 90km jazdy rowerem i 21km biegu. Zawody miały się odbyć 29-30 maja 2020 r. w x-bionic® w Samorin na Słowacji. Pula nagród dla uczestników tego wydarzenia to ponad 2.000.000 dolarów. Niestety, z powodu pandemii zawody zostały odwołane, a cały sezon stoi pod wielkim znakiem zapytania.

PTO jednak nie poddaje się. Dzisiaj o godzinie 18 startuje PTO Hub?

Czym jest PTO Hub?

To specjalna platforma, która będzie publikowała treści audio i video generowanych przez członków PTO. Cel? Inicjatywa ma inspirować i wsparać triathlonistów. A to wszystko za pomocą połączeń wideo, podcastów, czatów na żywo. W założeniu, to ma być źródło wiedzy, motywacji oraz inspiracji.

Kogo zobaczymy i posłuchamy?

W tym aspekcie czeka pasjonatów triathlonu wiele interesujących niespodzianek, które moją przyczynia się do popularności platformy. Będzie okazja posłuchania i zobaczenia zawodników ze światowej czołówki m.in.: Alistaira Brownlee, Jana Frodeno, Tima O’Donnella, Lionela Sandersa, Lucy Charles-Barclay, Danieli Ryf, Anne Haug oraz Sebastiana Kienle.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Przemysław Schenk
foto: PTO FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X