Wiadomości

Daniela Ryf oczarowana Kenią

Okres między sezonowy jest okazją m.in.: do wypoczynku oraz dalekich wypraw. Na jedną z nich zdecydowała się czołowa triathlonistka na świecie, Daniela Ryf.

Szwajcarka w sezonie 2022 zdobyła mistrzostwo świata Ironman w Utah, a do tego zajęła ósme miejsce na Hawajach. Teraz w okresie między sezonowym zdecydowała się na wyjazd do Kenii w ramach wakacji, ale nie tylko.

Ogromne wrażenie otoczeniem

Za pośrednictwem mediów społecznościowych triathlonistka nie kryła zachwytu ze zwiedzania tego kraju oraz wrażenia, które wywarła rzeczywistość, którą poznawała. Zastane realia życia odcisnęły piętno na Danieli Ryf.

Wakacje w Kenii były niesamowite. Poznawanie kraju i kultury z moją rodziną to dla mnie duże przeżycie. Cieszyliśmy się każdą minutą i czułam się, jakbyśmy dogadywali się z mieszkańcami, jak nigdy wcześniej. Głównie dzięki mojej macosze Sophie, która dorastała w Nairobi i ma przyjaciół w całym kraju. Możliwość zobaczenia ich rzeczywistości życiowej  poprzez odwiedzanie slumsów, gotowanie dla nich i rozmawianie o wyzwaniach dzieci sprawiło, że było to znaczące i pouczające doświadczenie. Fascynuje mnie pozytywne nastawienie dzieci i to, jak wiele można zrobić, dając im miłość, jedzenie i edukację. Niektóre dzieciaki ze slumsów naprawdę chciały być przytulone i doświadczyć przytulenia. Obecnie opracowuję plan, w jaki sposób możemy wspólnie przyczynić się do dalszego pomagania im w zrównoważony, długoterminowy sposób. Nie mogę się doczekać, aby wkrótce podzielić się z Wami drugim projektem, w ramach którego odwiedziliśmy szkołę w slumsach Nairobi – pisała Daniela Ryf w mediach społecznościowych.

Przemek Schenk
foto: Daniela Ryf Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X