Ciekawa walka w Mstowie

W miniony weekend walczono też w ramach Triathlonu Mstów. Zawodnicy startowali na dwóch dystansach.

Organizatorzy zaplanowali rywalizację na dystansie 1/4IM oraz o połowę krótszym. Na obu nie zabrakło kilku znanych zawodników z polskiego podwórka triathlonowego.  Między innymi wracającego do rywalizacji po kontuzji Jakuba Woźniaka, czy Natalii Rypel.

Zwycięska Joanna Górka na ćwiartce

Najszybszą zawodniczką na 1/4IM była Joanna Górka. Pokonanie trasy zajęło jej 2:23:46. Udało się jej wyprzedzić Karolinę Jędrochę o 23 sekundy. Podium uzupełniła Izabela Żmuda, która zjawiła się na mecie, z czasem 2:31:15.

Wygrana Jakuba Woźniaka

Niedawno wystartował w Poznaniu, gdzie zaliczył drugi start po niedawnej kontuzji. Tym razem pokazał się z dobrej strony, wygrywając na 1/4IM w Mstowie. Pokonał trasę, z czasem 2:00:07.

Nad kolejnym zawodnikiem – Michałem Lisieńskim miał ponad siedem minut przewagi. Podium uzupełnił Krzysztof Nowak (2:10:41).

Dobry wyścig Dawida Kundzika

Na dystansie 1/8IM najszybszym zawodnikiem był Dawid Kundzik, któremu pokonanie trasy zajęło 1:04:11. Udało mu się wyprzedził Martina Dobkowskiego o 47 sekund. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Żelazko (1:06:11).