Wiadomości

Challenge Family poszerza kalendarz startowy 2023

Organizatorzy ogłosili, że w sezonie 2023 zawodnicy będą mogli rywalizować w kolejnym wyścigu w Ameryce Południowej – Challenge Coquimbo-La Serena.

Ten wyścig w północnym Chile został zaplanowany na 3 września 2023 roku. Jedno z najpopularniejszych miejsc nadmorskich w Chile, La Serena, oferuje bogactwo atrakcji dla odwiedzających. To drugie najstarsze miasto Chile po stolicy, Santiago i łączy w sobie piękną architekturę z długą złotą linią brzegową.

Chile wita Challenge Family po raz drugi we wrześniu przyszłego roku – powiedział dyrektor wyścigu Nicholas Pavez. – Tym razem będzie to północ kraju, w którym urodziła się pierwsza chilijska laureatka Nagrody Nobla, Gabriela Mistral. Pobliska Valle de Elqui słynie z wyjątkowego piękna przyrody i ma najczystsze niebo na półkuli południowej, dzięki czemu jest idealnym miejscem do obserwacji gwiazd. Trasa Challenge Coquimbo-La Serena obejmie to, co najlepsze w okolicy, pozwalając sportowcom naprawdę doświadczyć tej pięknej części świata – dodał Pavez.

Przebieg trasy

Pojedyncze okrążenie o długości 1,9 km trasy pływackiej odbędzie się w zatoce Coquimbo, po czym zawodnicy wyruszą na 90-kilometrowy etap kolarskim główną autostradą wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego i nie tylko.  

Na trasie biegowej uczestnicy przebiegną w pobliże słynnej latarni morskiej Monumental, nad którą góruje uderzający Krzyż Trzeciego Tysiąclecia.

Dalsze informacje i zgłoszenia będą dostępne na stronie www.challenge-laserena.com.

Przemek Schenk
źródło: challenge-family.com
foto: Challenge Family

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X