Wiadomości

Alistair Brownlee nie jedzie na Hawaje

Wygrywając w Kalmar, wydawało się, że Alistair Brownlee jest na dobrej drodze po problemach w pierwszej części sezonu. Niestety nadal pech nie omija Brytyjczyka.

Wygrana we Szwecji była dla niego dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata na Hawajach. Niestety przez problemy zdrowotne Alistair Brownlee musi zrezygnować z tego startu.

Niestety to kontynuacja tego okropnego roku. Doznałem złamania zmęczeniowego kości udowej i nie będę ścigał się do końca tego roku. Ostatnie miesiące były czymś znacznie więcej niż tylko lekkie testowanie formy. Zrobię wszystko, co możliwe, aby poradzić sobie z tym problemem i powrócić szybko do treningu – poinformował Alistair Brownlee, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alistair Brownlee (@alistair.brownlee)

Sinusoidalny sezon

Dla Brownlee ważnymi startami w tym roku miały być MŚ w St. George oraz wyzwanie SUB7. Pierwsze problemy pojawiły się podczas Ironman 70.3 Oceanside, gdzie zajął czwarte miejsce, a po zawodach okazało się, że był chory przed wyścigiem.

To był początek jego problemów. Tuż przed zawodami w St. George poinformował, że musi zrezygnować z tego startu, bo znowu uległ chorobie. Niewiele później musiał też odpuścić wyzwanie SUB7 przez problemy z biodrem.

Mimo tych trudności wrócił w dobrym stylu, wygrywając na początku sierpnia w Ironman 70.3 Swansea. Kolejnego rywala wyprzedził aż o osiem minut. Potem pokazał znakomitą formę we wspomnianym Ironman Kalmar, pokonując trasę w 7:38:48.

Teraz niestety znowu czeka Brytyjczyka dłuższa przerwa. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz treningów.

Przemek Schenk
foto: Alistair Brownlee Instragram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X