Wiadomości

Zwycięski powrót Agnieszki Jerzyk po porodzie

W ostatni weekend wystartowała pierwszy raz od urodzenia córki. Na razie Agnieszka Jerzyk wygrała w zawodach biegowych.

Na początku sierpnia zeszłego roku środowisko triathlonowe w Polsce obiegła informacja o porodzie Agnieszki Jerzyk. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie 3 sierpnia o 12:22 na świat przyszła córeczka Katarzyna Justyna Kowalczyk. Od tamtego czasu priorytetem dla zawodniczki było macierzyństwo.

Zwycięski bieg

Triathlonistka i olimpijka postanowiła wystartować w Biegu Górskim Leszno-Grzybowo. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrów. Agnieszka Jerzyk pokazała się z dobrej strony. Pokonała trasę z wynikiem 47:23.

– Fajnie jest wrócić do gry. Wystartowałam w biegu, który dostarczył mi wielu pozytywnych emocji. Bieg Górski Leszno- Grzybowo, bo o nim mowa, zaskoczył nas biegaczy po raz kolejny bardzo wymagającą trasą. Naprawdę było co dreptać. Wiedziałam, że na mecie czekają słodkie drożdżówki, dlatego nie odpuszczałam tempa. Moja smakowała wyjątkowo dobrze. Zwyciężyłam w pierwszych zawodach po ciąży. Trening idzie w dobrym kierunku, a nogi zaczynają się kręcić. To był miły dzień. Fajnie było spotkać tak wielu znajomych i tak mocno zmęczyć nóżki – dzieliła się wrażeniami po zawodach Agnieszka Jerzyk.

Tym samym wyprzedziła Małgorzatę Nowak (48:32) oraz Zofię Teofilewską (48:59).

Z Agnieszką Jerzyk porozmawiamy na żywo jutro (5 marca 2022, godzina 17) podczas gali online Plebiscytu Triathlonlife.pl. na FB. Triathlonistka będzie naszym gościem specjalnym. 

Koniec głosowania. Znamy rozstrzygnięcia

Szybki Szcześniewski

Najlepszym zawodnikiem tych zawodów okazał się Miłosz Szcześniewski. Wbiegł na metę z czasem 40:07. Wyprzedził o 1:01 Łukasza Jagielskiego. Podium uzupełnił Bartosz Feifer (43:06).

Przemek Schenk
foto: Agnieszka Jerzyk FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X