XTERRA World Championship. Polscy AG w TOP3

We włoskim Trentino zawodnicy rywalizowali w XTERRA World Championship. Wśród AG nie zabrakło Polaków.

Tegoroczne terenowe mistrzostwa świata były wyjątkowe. Pierwszy raz w 25-letniej historii odbyły się w nowej lokalizacji, bo dotychczas miały miejsce na hawajskiej wyspie Maui. O mistrzowskie tytuły walczyli zawodnicy elity oraz AG.

Zawodnicy mieli do pokonania 1,5 km pływania / 32 km jazdy na rowerze / 10 km biegu.

Wygrana Francuza

Najszybszym zawodnikiem elity był Arthur Serrieres. Francuz wbiegł na metę z czasem 2:38:21. Wyprzedził o 2:41 rodaka, Arthura Forissiera. Podium uzupełnił Ruben Ruzafa (2:41:23).

Rywalizacja kobiet elity

Wśród zawodniczek elity najszybciej na mecie zameldowała się Solenne Billouin. Francuzka pokonała trasę, z czasem 3:11:04. Wyprzedziła Sandrę Mairhofer (3:12:47) oraz Alizee Paties (3:18:38).

Medale polskich AG

Na starcie zameldowało się dziewięcioro Polaków w rywalizacji AG. Najlepszym zawodnikiem w naszych narodowych barwach okazał się Grzegorz Wojtczak (M35-39). Zameldował się na mecie na 74. miejscu spośród wszystkich amatorów, z wynikiem 3:22:35. Miejsce na podium w kategorii wiekowej zajął Sławomir Kąkol. Zdobył brązowy medal w M55-59.

Wśród Polek najwyższą lokatę zajęła Katarzyna Galewicz (K45-49). Pokonała trasę, z czasem 4:09:20, który zapewnił jej 28. lokatę wśród wszystkich kobiet amatorek oraz zwycięstwo w  kategorii wiekowej.