Wiadomości

Jechał na Zwifcie przez 24h. Zbierał pieniądze dla Iwony Nowodworskiej

Marcin Kompa podjął się jechania przez całą dobę na Zwifcie, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy dla triathlonistki, Iwony Nowodworskiej. Nie obyło się bez problemów podczas samego wyzwania.

Tragiczna historia Iwony Nowodworskiej, którą opisywaliśmy TUTAJ, poruszyła środowisko triathlonowe. Wiele osób wpłaca pieniądze na zbiórkę założoną przez rodzinę zawodniczka, która ma wspomóc powrót do zdrowia Iwony Nowodworskiej po pechowym starcie w triathlonie, podczas którego utonęła i doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Teraz wraz z rodziną i najbliższymi walczy o powrót do zdrowia.

Jedną z osób, które podjęły się wyzwania sportowego, aby wspomóc zbieranie pieniędzy, był Marcin Kompa. Triathlonista specjalnie dla TriathlonLife.pl opowiadał o kulisach całego pomysłu.

Na sam pomysł 24h jazdy na Zwifcie wpadłem dużo wcześniej. Oglądając YouTube, wyświetliło mi się takie wyzwanie na jednym z filmów zza granicy. Pomyślałem, że nikt w Polsce tego jeszcze wcześniej nie robił i zostawiłem sobie myśl o tym na czas po sezonie triathlonowym. Początkowo chciałem zrobić to tylko dla siebie, dla zabawy, żeby się sprawdzić, ale gdy zobaczyłem zbiórkę w Internecie, pomyślałem, że mogę zrobić to dla kogoś, a nie tylko dla siebie. Sytuacja Iwony szczególnie mną poruszyła, ponieważ był to jej pierwszy start w zawodach. Dla każdego zawodnika jest to moment, na który czeka się z ekscytacją, a dla Iwony przerodziło się to w tragedię. Pieniądze na zbiórkę można wpłacać już teraz. Zbiórka jest otwarta od 16 września i pozostanie otwarta aż do zebrania potrzebnej na rehabilitację sumy. Zachęcam wszystkich do pomocy  – mówił Marcin Kompa, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Przejechał ponad 600 km

Ostatecznie triathlonista trenujący pod okiem IM Inspiration przez 24 godziny przejechał 634.15 km, utrzymując średnią prędkość 26,4 km/h. W rozmowie z TriathlonLife.pl po wyzwaniu przyznał, że planował przejechał dłuższy dystans, ale zmagał się z różnymi problemami. Potrzebował też interwencji lekarskiej.

Spodziewałem się, że będzie dużo gorzej. Mam poczucie zmęczenia i bolą mnie nogi, ale wyobrażałem sobie, że nie będę dzisiaj w stanie normalnie funkcjonować. Ogólnie bolą mnie ścięgna. Mam problemy żołądkowe, mam obtarte stopy. Wczoraj po 17 godzinie musiała też przyjść do mnie lekarka ze względu na uporczywy ból i obrzęk nóg. Jednak pozwoliła mi kontynuować jazdę, na bieżąco śledząc mój stan zdrowia. Przed jazdą zakładałem, że przejadę pomiędzy 700 a 800km, jednak problemy podczas jazdy, które pojawiły się po 15 godzinie, uniemożliwiły mi jazdę z zakładaną mocą przez ostatnie dziewięć godzin. Mimo wielu prób naprawienia sytuacji, nic nie pomagało, ale zależało mi, aby ukończyć trasę. Próbowaliśmy zmieniać buty, z delikatnie innym ustawianiem bloków, zakładaliśmy nawet buty biegowe, ale to pomagało chwilowo – relacjonuje Marcin Kompa.

Zebrane pieniądze dla triathlonistki

Podczas tego wyzwania Marcina Kompy zebrano dokładnie 6 614 złotych, które zasiliły wspomnianą zbiórkę dla Iwony Nowodworskiej.

Jestem bardzo wdzięczny za każdą pomoc, którą otrzymała wczoraj Iwona. Zauważyłem, że dzisiaj rano zbiórka również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ciężko jest mi określić, jaki jest realny wpływ akcji na ilość zebranych pieniędzy. Mam nadzieję, że przyczyniliśmy się do zebrania docelowej sumy – powiedział z nadzieją Marcin Kompa.

Dalsze plany triathlonisty

Mimo wielkich chęci na razie nie mogę podjąć następnego wyzwania ze względów zdrowotnych. Powinienem zacząć roztrenowanie już po zawodach w Płocku, jednak zdecydowałem się, aby wydłużyć sezon ze względu na to wydarzenie. Dalej będę promować zbiórkę. Jednak nie mogę podjąć się następnego wyzwania w najbliższym czasie, było by to zbyt duże obciążenie dla mojego organizmu – przyznał Kompa.

Wpłacać pieniądze na zbiórkę dla Iwony Nowodworskiej można nadal pod TYM LINKIEM.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Marcin Kompa Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X