Wiadomości

Wylicytuj mistrzowską koszulkę Pauliny Klimas

Sezon 2021 był najlepszy w dotychczasowej karierze Pauliny Klimas. Teraz zawodniczka postanowiła wspomóc WOŚP.

Podopieczna Mateusza Kaźmierczaka wystawiła na licytację koszulkę z Mistrzostw Polski Elity 2021 z dystansu sprinterskiego. W zestawie znajduje się również numer startowy z zawodów Pucharu Świata w Korei z 2021 roku, gdzie Klimas zajęła wysoką szóstą lokatę z czasem 59:11.

Można licytować wystawiony pakiet gadżetów przez Paulinę Klimas jeszcze przez 20 dni (do 3 lutego 2022 godz. 23:30). Aktualna cena wynosi 445 złotych (stan na 14.01.2022 godz. 18:15). Licytacja dostępna tutaj.

Życiowy sezon

Minione 12 miesięcy były najlepsze w dotychczasowej karierze Pauliny Klimas. Dominowała na krajowym podwórku, zdobywając trzy tytuły Mistrzyni Polski na dystansach: olimpijskich, sprinterskim i super sprinterskim. Do tego dołożyła bardzo dobre wyniki na arenie międzynarodowej. Wystarczy wspomnieć o szóstym miejscu w PŚ w Korei, wygrana w Uzbekistanie w ramach Pucharu Azji, czy czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w Walencji.

– Ten sezon był czymś więcej niż spełnieniem marzeń. Z każdym startem udowadniałam sobie, że potrafię się ścigać z najlepszymi triathlonistkami na świecie. Każdy wyścig zapamiętam na długo. Każdy był wyjątkowy na swój sposób. No bo jak tu wybrać, które Mistrzostwo Polski cieszyło mnie najbardziej? Nie da się, bo supersprint to moje pierwsze seniorskie złoto, olimpijka to olimpijka, królewski dystans, a sprint to zwieńczenie sezonu w Polsce. Wyszedł hattrick, o którym po cichu marzyłam – opowiadała Paulina Klimas w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Choć początek przygotowań do kolejnego sezonu dla Pauliny Klimas nie był łatwy. Powodem była kontuzja żebra.

– Złamane żebro to bardzo duży ból. Już potłuczone bardzo bolą. Na początku nie mogłam nawet normalnie oddychać. O treningu w ogóle nie było mowy. Niestety, nie da się też tego w żaden sposób unieruchomić i trzeba być bardzo ostrożnym. Dostałam pozwolenie na robienie treningów do granicy bólu. Z tego względu, że samo oddychanie boli, to nie mogę za wiele robić – opowiadała Klimas.

Powrót do zdrowia

Jednak nadchodzą optymistyczne wieści z obozu zawodniczki. Najnowszymi informacjami o stanie zdrowia Paulina Klimas podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Czas wracać do żywych! Wczoraj skończyłam antybiotyk, w poniedziałek kontrola u ortopedy i mam nadzieję, że teraz czekają na mnie już same dobre wiadomości. Długa i ciężka droga przede mną w poszukiwaniu formy – pisała Klimas.

Trzymamy kciuki za szybkie odnalezienie formy i owocnych przygotowań do nadchodzącego sezonu!

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X