Wiadomości

World Triathlon ogłasza pierwsze daty zawodów sezonu 2021

Zarząd Światowego Triathlonu na ostatnim posiedzeniu zatwierdził daty pierwszych zawodów na rok 2021. 

W dniach 1-2 maja Chengdu (Chiny) dołączy do wybranej grupy miast, które będą gospodarzami zawodów World Triathlon Series. Tam najlepsi triathloniści na świecie będą rywalizować na dystansie sprinterskim we wspaniałej scenerii Jintang Triathlon. Dwa tygodnie później WTS przeniesie się do Japonii na dziesiątą edycję WTS Yokohama, która odbędzie się 15 maja, a zawody odbędą się World Paratriathlon Series tego samego dnia. Zarząd World Triathlon również zatwierdził Puchar Świata w Osace (Japonia) w weekend 8-9 maja.

Znany termin MŚ w duathlonie

Zarząd World Triathlon potwierdził datę Mistrzostw Świata Viborg Powerman w duathlonie na średnich dystansach, które po przełożeniu w 2020 roku zostały przesunięte na 2 października 2021 r.

Pieniądze z puli bonusowej 2020

Zarząd zatwierdził również dystrybucję nagrody pieniężnej z puli premii 2020, zatwierdzonej dwa tygodnie temu, aby spróbować zminimalizować wpływ finansowy Covid-19 i brak wydarzeń na wszystkich sportowców w tym sezonie. Po konsultacjach z Komitetem Sportowców i ankiecie rozesłanej do wszystkich elitarnych sportowców, zarząd zdecydował się wesprzeć jedną z rekomendacji sportowców, aby przeznaczyć nagrodę pieniężną z puli premii na rok 2020, 100 000 USD, równo podzieloną na pierwszych 50 mężczyzn i 50 kobiet w rankingu World Triathlon 2020.

Jakie zawody wchodzą do rankingu?

Wydarzenia, które będą się liczyć w tym rankingu, to Hamburg World Triathlon Series (1000 punktów) oraz Mooloolaba, Karlovy Vary, Arzachena i Valencia World Cup, po 500 punktów każdy. Puchar Kontynentalny odbywający się w tym okresie będzie przyznawany każdemu po 250 punktów. Punktacja zawodnika zostanie dodana do punktów zdobytych w maksymalnie czterech konkurencjach.
Należy pamiętać, że niedawno ogłoszone mistrzostwa Europy w Barcelonie, które odbędą się 25 października i będą zaliczane do rankingu. 

Przemek Schenk
foto: Triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X