Wiadomości

Ważyła 184 kg. Wzięła się za siebie i ukończyła Ironmana

– W 2015 roku miałam kontrolę i mój lekarz zapytał, czy wiem ile ważę. Nie chciałam wiedzieć. Miałam świadomość, że jestem ciężka, ale nie ważyłam się – powiedziała Elle Goodall w Daily Mail Australia. – Kiedy w końcu weszłam na wagę przeczytałam na ekranie: „błąd skali”. Byłam nawet na wagę za ciężka. Dokładny pomiar mogłam zrobić dopiero na wadze przemysłowej.

Kobieta postanowiła zrzucić 115 kilogramów. Lecz musiała zmierzyć się z jednym najwiekszych wrogów. Uzależnieniem, niczym narkotyk było wszelkie jedzenie typu fast food.

– Próbowali nawet odebrać mi prawo jazdy z powodu cukrzycy, bo przysypiałam za kierownicą – wspomina kobieta.

W końcu zdecydowała się na operację pomniejszenia żołądka.

– To była ostatnia szansa na uratowanie mojego życia – powiedziała.

Operacja odbyła się w 2015 roku. Krótko po niej wspomniała, że spotkała kobietę w podobnej sytuacji co ona. Jednak tamta kobieta pomimo zrzucenia wielu kilogramów powróciła do nawyku i zaczęła ponownie przybierać na wadze. Po rozmowie z nią Elle stwierdziła: „To nie będę ja”. Wtedy podjęła jeszcze jedną ważną decyzję. Rozpoczęła przygotowania do triathlonu. Trenowała niesamowicie ciężko.

Goodall walkę udokumentowała na facebooku. Starsze posty świetnie ukazują transformację, którą przechodziła miesiącami

Postawiła na dietę i zdrowy tryb życia. Zaczęła jeść mniej, a częściej. Dodatkowo każdy posiłek przygotowywała sama. W 2017 roku Goodall wystartowała w Ironman 70.3 Cairns. Na mecie witali ją szczęśliwi rodzice, którzy byli dumni z tego, czego dokonała ich córka.

– Żyjesz i właśnie ukończyłaś zawody na dystansie połówki, a my już przygotowywaliśmy się na najgorsze – powiedział płaczący mężczyzna. – Teraz jednak jesteśmy dumni. 

Jednak, to nie było jej ostatnie słowo. Postanowiła, że zrzuci jeszcze więcej i podejmie się prawdziwego wyzwania jakim był pełny dystans. Kilka miesięcy później, w czerwcu 2018 roku wystartowała w Ironman Cairsn. Jej czas na mecie to 14:32:45.

Dziś kobieta w dalszym ciągu trenuje. Została także jednym z ambasadorów Ironmana. Jej losy można śledzić na jej facebooku oraz Instagramie.

 

Wojciech Krukowicz
foto material z FB Elle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X