Wiadomości

TriathLove Bory Tucholskie: Siódmiak i Biskupska najszybsi

To miał być towarzyski triathlon, a przerodził się w imprezę, który gościł blisko 150 zawodników, w tym kilku mocnych triathlonistów.

Jeszcze kilka minut przed godziną 9 trwały poprawki na trasie rowerowej i biegowej, tak aby o godzinie 9 sędzia Maciej Kowalczyk, mógł spokojnie dać sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Debiutancka impreza TriathLove Bory Tucholskie Cekcyn początkowo miała być zaledwie sąsiedzką rywalizacją.

Towarzyski wyścig

– Kiedy zaczęto odwoływać wszystkie imprezy postanowiliśmy ze znajomymi, że zorganizujemy sobie towarzyski wyścig dla dziesięciu osób – powiedział TriathlonLife.pl Wojciech Drewczyński, jeden z organizatorów. – Zaczęliśmy się organizować, zamykać drogi i zaczęli się zwracać do nas triathloniści, którzy mówili, że też chcieliby wystartować.

Dołączali kolejni i tak zrodziła się impreza z pasji dla prawie 150 osób. 114 indywidualnie i 30 ze sztafet. Atmosfera w Cekcynie była gorąca i to nie tylko za sprawą lejącego się z nieba żaru, ale także zaangażowania organizatorów i energii zawodników.

Igor Siódmiak od początku

A debiutancką odsłonę TriathLove Bory Tucholskie, na dystansie popularnej ćwiartki wygrał Igor Siódmiak, który od początku prowadził.

– Takie było założenie. Wiedziałem, że Bartosz Banach jest mocny na rowerze i za wszelką cenę nie chciałem się dać mu dogonić – powiedział na mecie.

– Igro zaskoczył mnie na rowerze swoją mocą. Miałem plan go dogonić i walczyć na biegu – wyjaśniał drugi na mecie Bartosz Banach.

Trzeci zameldował się Patryk Piasecki.

TOP 5 mężczyzn

1.Igor Siódmiak 1:57:06
2. Bartosz Banach 2:00:30
3. Patryk Piasecki 2:03:37
4. Łukasz Krieger 2:05:12
5. Grzegorz Wojtczak 2:06:34

Wśród kobiet, także od samego początku prowadziła Rita Biskupska. Jej czas to 2:26:21. Drugą na mecie rywalkę wyprzedziła aż o dziewięć minut. Joanna Żmich-Fórmaniak potrzebowała 2:35:14 na dotarcie na metę. Na najniższym stopniu podium zameldowała się Paulina Dubas w czasie o trzy minuty i 31 sekund gorszym od wiceliderki.

TOP 5 kobiet

1.Rita Biskupska 2:26:21
2. Joanna Żmich-Fórmaniak 2:35:14
3. Paulina Dubas 2:38:45
4. Marika Dziuba 2:40:21
5. Joanna Napiórkowska 2:42:58

Rywalizacja sztafet

Najszybszą drużyną okazała się Triathlove Team Men, która pokonała trasę w czasie 2:14:38. Podium uzupełniły Endure Team (2:26:26) oraz Triathlove Team Women (2:26:34).

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X