Wiadomości

Triathlon Sokoła – klimatyczna impreza ze znakomitym krajobrazem

Już za kilka dni odbędzie się piąta edycja Triathlonu Sokoła. Zawodnicy zmierzą się na dystansie sprinterskim.

Triathlon Sokoła to impreza sportowa z kilkuletnią tradycją, która jest efektem pasji, niezłomności i wizjonerstwa lokalnych sportowców, którzy uwierzyli, że mogą na podkarpaciu, w miejscu, z którego pochodzą i gdzie zrodziła się ich miłość do sportu stworzyć zawody na najwyższym poziomie.

Początki imprezy

W 2018 roku MGOKSiR w Sokołowie podzielił ich wizję i tak za miastem pośród łąk na ścieżkach cichego lasu i w turzańskim zbiorniku wodnym, w którym odbija się błękit czystego nieba mierzą się zawodnicy z całej Polski. Rok w rok ta podkarpacka wieś staje się najważniejszym punktem na triathlonowej mapie Polski, ceniona za naturalny, malowniczy krajobraz, świeże powietrze oraz swojską atmosferę, bo każdy tu traktowany jest jak członek jednej wielkiej triathlonowej rodziny.

Kameralny wymiar zawodów

Każdego roku w zawodach startuje 130 zawodników z całej Polski. Triathlon Sokoła zakłada rywalizację na 750 metrach pływania, 20 km jazdy na rowerze przez las oraz 5 km biegu leśno-szutrowymi ścieżkami. W tej dziedzinie liczy się wytrwałość, upór oraz czas, nie ma tu przegranych, bo każdy pokonuje swoje ograniczenia i słabości.

Straż, ratownicy medyczni i doświadczona ekipa techniczna złożona z miejscowych społeczników pilnuje bezpieczeństwa zawodników i prawidłowego przebiegu zawodów. Od dwóch lat telewizja TVP3 Rzeszów transmituje relację z przebiegu imprezy.

Promocja regionu

Triathlon Sokoła poza promowaniem aktywności fizycznej ma na uwadze promocję naszego regionu oraz miasta postrzeganego jako zielony, cichy przystanek między przestrzenią innowacji i technologii (Rzeszów, Dolina Lotnicza), a przestrzenią żywej tradycji i historii (Kolbuszowa, Leżajsk czy Łańcut) – mówią organizatorzy imprezy. – V Triathlon Sokoła zbliża się bardzo szybko… pływająco, jeżdżąco i biegająco, a na naszych zawodników już czekają pakiety startowe powstałe dzięki współpracy MGOKSiR z Województwem Podkarpackim „Podkarpackie – przestrzeń otwarta”.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X