Wiadomości

Triathlon Opolski wraca do kalendarza imprez

Dziecko w duathlonie, a rodzice wystartują w triathlonie na jednym z dwóch dystansów. 1 czerwca 2024 roku po czterech latach przerwy, po raz trzeci, odbędzie się Triathlon Opolski. To idealna impreza do wspólnego uczczenia Dnia Dziecka.

TRIATHLON OPOLE w 2018 i 2019 roku zorganizowany został w centrum miasta. Zawody cieszyły się zainteresowaniem zawodników. Pierwszą imprezę wygrał Łukasz Kalaszczyński oraz Łukasz Malaczewski. W roku 2020 również niemal wszystko było przygotowane, a na zawody zapisała się rekordowa liczbę zawodników. Niestety, miesiąc przed imprezą trzeba było ją odwołać z powodu pandemii.

Cztery lata przerwy i wystarczy

– Po 4 latach nieobecności wracamy z triathlonem na opolszczyznę, ale tym razem w innym miejscu – mówi Kuba Birecki, organizator imprezy Triathlon Opolski. – Powodem zmiany jest trasa kolarska oraz pływacka. Ta pierwsza jest w Opolu obecnie jest w przebudowie, a nie ma alternatywnej drogi na rower. Po drugie zamknięcie i oznakowanie trasy co roku kosztowało nas 55-60 tys. zł i do samego końca zapisów drżeliśmy czy budżet się dopnie. Trasa pływacka w Opolu była ciekawą propozycją ponieważ zawodnicy zmagania zaczynali w Odrze, na odcinku bez nurtu (dzięki możliwości uniesienia jazu na rzece, prąd puszczony był przez kanał Ulgi z drugiej strony miasta). Etap pływacki na rzece w czasie wysokiej wody jest niestety niemożliwy do przeprowadzenia dlatego zdecydowaliśmy się znaleźć nową lokalizację za miastem. 

Niezbędne informacje

Miejsce: Województwo opolskie, gmina Popielów – 20km od Opola
Data: 1 Czerwca 2024 (sobota)

Dystanse: 1/8, 1/4 (w tym Mistrzostwa Opolszczyzny służb mundurowych)
Sztafety 1/4

Zapisy indywidualne
Zapisy sztafety

Zmiana progów cenowych: 1 marca i 1 maja 

ETAP PŁYWACKI

Rozegrany zostanie na jeziorze  w Nowych Siołkowicach – na terenie dawnej żwirowni. Start w formie rolling start.

1/8

1/4 dwa okrążenia

ETAP KOLARSKI

Na jednej lub dwóch szybkich pętlach (w zależności od dystansu). Będzie płasko i równo 28 m w pionie na każdej pętli.

ETAP BIEGOWY

Na jednej lub dwóch pętlach (w zależności od dystansu). Traso w 95% asfaltowa + kilkadziesiąt metrów betonowych płyt na każdej pętli.

Przede wszystkim zawodnik

Od pierwszej edycji Triathlon Opole zależało nam przede wszystkim na zawodnikach – mówi Kuba Birecki, Triathlon Opolski. – Staraliśmy się przygotować imprezę tak jak sami jako triathloniści chcielibyśmy czuć się na zawodach w innych miastach. Im bardziej zadbamy o zawodnika i kibica, tym lepszą opinię będziemy mieli i większa będzie szansa na powrót na nasze wydarzenie w kolejnych latach. W roku 2020 kiedy wszystkich zaskoczyła pandemia byliśmy zmuszeni odwołać zawody 1,5 miesiąca przed planowaną datą. Od pierwszych informacji o obostrzeniach, obiecywaliśmy zawodnikom, że jeśli nasza impreza nie dojdzie do skutku, zwrócimy 100% opłat startowych. To był ciężki okres, ale dotrzymaliśmy słowa, bo wiedzieliśmy, że kiedyś jeszcze będziemy próbować wrócić z organizacją. Nie mogliśmy stracić zaufania zawodników. 

Rozbiegany Konferansjer poprowadzi zawody

Podczas tegorocznego Triathlonu Opolskiego po raz kolejny stawiamy na jakość i dbanie o zawodnika. Zawody poprowadzi Kuba Graczykowski – dodaje imiennik Rozbieganego Konferansjera, Birecki. – Dzięki niemu każdy zawodnik może poczuć się jak zwycięzca. Na mecie zapewniamy masażystów oraz miejsce relaksu, gdzie triathloniści uzupełnią kalorie. Organizujemy również wyścigi dla dzieci oraz strefę dla najmłodszych, gdzie animatorzy nie pozwolą na nudę. Medale i statuetki są już w produkcji, a w każdym tygodniu finalizujemy kolejne tematy organizacyjne. Wiemy że im szybciej zajmiemy się wszystkimi tematami organizacyjnymi tym więcej czasu będziemy mieli na eliminację błędów przed 1 czerwca. 

Partnerem Triathlon Opolski jest marszałek województwa opolskiego. Patronat medialny objęła redakcja Triathlonlife.pl

Triathlon opolski w obiektywie

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X