Wiadomości

Wybory europejskie. Co z imprezą w Warszawie?

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w tym roku w terminie IRONMAN 70.3 w Warszawie, 9 czerwca 2024 roku. Czy impreza zostanie przeniesiona na inny termin? – pytają triathloniści. Organizator wyjaśnia.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się między 6 a 9 czerwca 2024 r. W Polsce tradycyjnie do urn pójdziemy w niedzielę, czyli za 100 dni. W tym dniu zaplanowana jest impreza IRONMAN 70.3 Warszawa. W związku z zaistniałą sytuacją zaczęły napływać do redakcji Triathlonlife.pl pytania, czy wiemy coś o tym, aby impreza została przeniesiona na inny termin lub odwołana.

– Bieg w Ursynowie z tego powodu został już przesunięty na inny termin – pisze jeden z triathlonistów. – Czy impreza triathlonowa nie podzieli ich losu.

To nie pierwszy raz

Według naszych informacji nic takiego się nie wydarzy.

– Imprezy nie odwołamy i nie przeniesiemy na inny termin – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów IRONMAN 70.3 Warszawa. – To nie pierwszy, kiedy organizujemy imprezę w czasie wyborów. Mamy zatwierdzone trasy, wybory trwają cały dzień, a zawody w dużym stopniu przebiegają poza stolicą, tak więc nie powinno być żadnych problemów w rywalizacji i dotarciu wyborców do komisji.

70 procent to obcokrajowcy

Obecnie na dystansie średnim w Warszawie zapisanych jest już 1100 zawodników. Zdaniem organizatorów jeśli dotychczasowe tempo się utrzyma, już w kwietniu wyczerpie się limit pakietów startowych. Warto podkreślić, że do tej pory na zawody w stolicy Polski zarejestrowali się przedstawiciele 82 państw, co stanowi 70 procent triathlonistów. Zapisywać się można TUTAJ.

md

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X