Wiadomości

XTERRA Tomasza Kubiaka. Polak potrafi i zdobywa wicemistrzostwo

– Tomasz Kubiak, ale wszyscy mówią na mnie "Lary Zębatka" i co tu ukrywać mam świra na punkcie rowerów! Mówi się, że jeśli robisz to co kochasz to nie spędzisz nawet jednego dnia w pracy, dlatego kilka lat temu postanowiłem założyć sklep rowerowy w Rzeszowie połączony z serwisem – tak przedstawił się na portalu PolakPotrafi.pl mężczyzna.

To był wstęp do projektu. Najważniejszym celem była zbiórka i start w zawodach XTERRA World Championships rozgrywanych na Hawajach 28.10.2018. XTERRA to zawody triathlonowe formie off-road, czyli bieg w terenie, jazda na rowerze MTB oraz pływanie w formule open water.

– Już samo zaproszenie jest olbrzymim wyróżnieniem dla każdego sportowca – w zawodach startuje 800 zawodników z 28 państw. Jeżeli uda mi się zebrać potrzebną kwotę, będę miał zaszczyt reprezentować Polskę w tym elitarnym wyścigu – napisał Kubiak, który planował powalczyć o najwyższe cele. Nie interesowała go wycieczka na Hawaje, tylko medal.

– Mój start i reprezentowanie Polskich barw obliguje mnie do maksymalnego wysiłku teraz, w czasie przygotowań i wyjścia ze strefy komfortu podczas zawodów – przekonywał w trakcie zbiórki kasy. – Wasze wsparcie to dla mnie dodatkowy bodziec, żeby pokazać na co mnie stać. W poprzednich startach cyklu XTERRA zajmowałem wysokie pozycje, również na podium – nie zamierzam odpuszczać, a jeśli będzie mi dane wystartować na Hawajach, dam z siebie wszystko.

I tak jak napisał tak zrobił. Tomasz Kubiak, aby wyjechać na mistrzostwa potrzebował 25 tysięcy złotych. Udało się. Na konto projektu Larry Zębatka 2018 wpłynęło nawet więcej, bo 27 718 złotych. Rzeszowianina wsparło 168 osób. Wszystko co było ponad potrzebną kwotę, czyli 2718 złotych mężczyzna wpłacił na Dom Dziecka.

A podczas imprezy XTERRA World Championships dał z siebie maksa. Zajął w kategorii wiekowej 35-39 drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej był 20 na 696 zawodników. Czas Kubiaka to 3:18:58. Gratulujemy.

 

Dawid Majakowski

foto z portalu PolakPotrafi.pl projekt Larry Zębatka 18

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X