Wiadomości

Puchar Świata w Madrycie: Trzy polskie szanse

Na zawody zgłoszony przez Polski Związek Triathlonowy oprócz zawodniczek była także Michał Oliwa. Ale ostatecznie nie wysyartuje w stolicy Hiszpanii. Obecnie przebywa w Sierra Newada, gdzie przygotowuje się do dwóch ważnych startów. Pucharu Europy w Olsztynie i Mistrzostwa Europy na dystansie olimpijskim w holenderskim Weert. W Sierra Newada trenować będzie jeszcze dwa tygodnie.
 

Świeżo upieczona mistrzyni świata

A póki co my będziemy emocjonować się startem trzech Polek. W jakiej dyspozycji jest Maria, Alicja i Marta. Trudno powiedzieć. Jedynie Ulatowska startowała w ostatnich dniach i osiągnęła dwa bardzo dobre wyniki. W Pontevedra została Mistrzynią Świata w aquathlonie, w elicie i U23 kobiet. Przed tygodniem w Pucharze Europy w Portugalii zajęła siódme miejsce i zapewniła sobie kwalifikacje na mistrzostwa Europy. Start w Quarteria był dodatkowym startem. Pierwotnie kwalifikacje miała sobie zapewnić podczas Pucharu Europy w Melilla. Niestety, problemy techniczne z rowerem sprawiły, że nie dotarła do mety. Niepowodzenie odbiła sobie w Portugalii i Hiszpanii. Oby dobry start zaliczyła także w Madrycie.
 

Przełamała kompleks Sorii

Natomiast Marta Łagownik od dłuższego czasu do Pucharu Świata przygotowuje się w Hiszpanii, pod okiem trenera reprezentacji Polski. W ramach tego wystartowała między innymi w mistrzostwach Hiszpanii w duathlonie. W Sorii  zajęła wysokie trzecie miejsce. I co najważniejsze przełamała kopleks tej miejscowości. Marta debiutowała w 2017 roku w mistrzostwach Europy w duathlonie właśnie tam. Niestety, została zdublowana na rowerze przez prowadzącą zawodniczkę i musiała zejść z trasy. Teraz, jak sama powiedziała, rozprawiła się z tą przykrą dla niej historią. Mamy nadzieję, że to, też jest zapowiedź dobrego startu w Madrycie.
 

Numer jeden wśród Polek

Najwyżej sklasyfikowaną Polką wśród naszych zawodniczek jest Maria Cześnik, która bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację w Pucharze Europy w Melilla. Zajęła tam ósme miejsce. Dla Marii każdy punkt w Pucharze świata czy Europy jest bardzo ważny, gdyż walczy o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, w 2020 roku. Obecnie zajmuje 92 miejsce, a na Igrzyska kwalifikuje się po 55 zawodników i zawodniczek. Tak więc walka trwa. O punktu w Madrycie nie będzie jednak łatwo, bo o Tokio walczą także inne zawodniczki. Z numerem jeden startuje Rachel Klamer  z Holandii, 11 na świecie w rankingach, a z numerem dwa Vendula Frintova z Czech, 16 na świecie. Jest jeszcze kilka innych dobrych zawodniczek.

My jednak kibicujemy Mari Cześnik nr 41, Alicji Ulatowskiej nr 47 i Marcie Łagownik nr 51. Zawody w Madrycie rozpoczynają się w godzinach porannych.
Powodzenia drogie Panie.

Dawid Majakowski
Foto ITU

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X