Wiadomości

Czas na najbardziej kulturalny triathlon w Polsce

Triathlon Soplicowo, to nie tylko zmagania sportowe, ale także spotkanie z filmem oraz w tym roku psychologiem sportu, wielokrotną mistrzynią Polski w łyżworolkach, Malwiną Fituch, która opowie m.in. o roli psychologii w sporcie. Będą też inne atrakcje.

W Cichowie od kilku lat organizowana jest niepowtarzalna impreza triathlonowa, która łączy kulturę i sport. Nie inaczej będzie w tym roku. Zawodnicy będą rywalizować na dystansach 1/4IM oraz 1/8IM. Nie zabraknie zawodów dla dzieci oraz elementów kulturalnych. Organizatorzy przyznają, że wchodzą już w decydującą fazę organizacji imprezy, która jest zaplanowana na 18 czerwca.

– Otrzymaliśmy zgodę na organizacje zawodów na kilka tygodni przed ich terminem. Nam to daje niesamowity komfort. Przez ostatnie 2-3 lata te zgody ze względu n pandemie były wydawane na ostatnia chwile albo w ogóle . Obecnie już to jest załatwione. Czekamy na ostatnie materiały i dopinały wszystko w całość. Szykujemy się już do budowy areny  zawodów. Tutaj proces wchodzi w ostateczną fazę przygotowań – mówił o przygotowaniach Piotr Lisiecki, organizator zawodów, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Pokaz filmu, tradycyjny polonez i tri rywalizacja

To, co odróżnia Triathlon Soplicowo od innych zawodów, jest połączenie sportu i kultury. Przed rozpoczęciem rywalizacji zawodnicy na plaży zatańczą poloneza. Dzień wcześniej przed głównymi zawodami w godzinach wieczornych odbędzie się Bieg Filmowe Soplicowo na 5km na tej samej trasie co etap biegowy triathlonu oraz wieczorny pokaz filmu „Ze wszystkich sił” o zmaganiach ojca z niepełnosprawnym synem na dystansie Ironman.

Przed seansem zapraszamy też na spotkanie z psychologiem sportu, niegdyś wielokrotną mistrzynią Polski w łyżworolkach Malwiną Fituch. Będzie odpowiadać na pytania oraz uświadamiać o tym, jak ważna jest rola psychologii sportu wśród zawodników nie tylko PRO ale także amatorów.

Tak wygląda wstęp do sobotniej rywalizacji triathlonowej na 1/8IM oraz 1/4IM (indywidualnie i w sztafecie). Choć w godzinach porannych zaczniemy crossduathlonem dla dzieci (1-15 lat).

Wiadomo, triathlon jest nowoczesną dyscypliną. My to połączyliśmy z elementami tradycyjnymi. Wieczorem odbędzie się rozdawanie nagród a w trakcie rywalizacji będzie też koncert rodzimego zespołu z ziemi krzywińskiej Semplicze. Myślę, że będzie dużo się działo. Tych, którzy nie mają pomysłu na ten weekend, serdecznie zapraszam – dodaje

Zawodnicy oraz zgromadzeni kibice na pewno nie będą się nudzić.

– Możemy spodziewać się innego klimatu, niż na większości zawodów. U nas panuje bardziej luźna i rodzinna atmosfera z nutką kultury. Cichowo jest tak urokliwie położoną miejscowością, że to sprzyja odpoczynkowi. Warto przyjechać, wystartować i przy okazji odpocząć. Te zawody są dla całych rodzin i nie wszędzie na zawodach triathlonowych w strefie finishera przechadza się koń, czy owca, a zawodników wbiegających na metę, dopinguje orzeł – kończy Piotr Lisiecki. 

Harmonogram zawodów

Piątek 17.06.2022 r.

17:00 – 18.45 Wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów) na Bieg Filmowe Soplicowo 5km

17:00-21.00 Wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów) Triathlon Soplicowo dystans 1/8 IM, 1 /4 IM starty indywidualne i sztafety i Junior Soplicowo (Crossduathlon dla dzieci i młodzieży)

19:00 Start biegu i marszu Filmowe Soplicowo na 5km

20.15 Ceremonia nagradzania zwycięzców

20.45 Spotkanie z psychologiem sportu

21.30 Kino plenerowe: film ” Ze wszystkich sił „

Sobota , 18.06.2022 r.

8:15 – 9:15 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów) – Junior Soplicowo (Crossduathlon dla dzieci i młodzieży)

8:30- 12: 30 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów)- dystans 1/8 IM, 1 /4 IM starty indywidualne i sztafety

9:30- 11:00 Junior Soplicowo (Crossduathlon dla dzieci i młodzieży), polana przed Skansenem Soplicowo

11:15 Ceremonia wręczania nagród Junior Soplicowo (Skansen Soplicowo)

11.00- 12:45 wprowadzanie rowerów do strefy zmian – dystans 1/4 IM i 1/8 IM starty indywidualne i sztafety (polana przed Skansenem Soplicowo)

13:00 oficjalne otwarcie zawodów (Główna plaża Jeziora Cichowo)

13:10- 13:20 rozgrzewka pływacka – dystans 1/4 IM i 1/8 IM starty indywidualne i sztafety

13:25 odprawa techniczna dla dystansu 1/4 IM i 1/8 IM starty indywidualne i sztafety (Główna plaża Jeziora Cichowo)

13:30 start dystans 1/8 IM (indywidualnie i sztafety)

13:45 start dystans 1/4 IM (indywidualnie i sztafety)

16:30- 18:30 wydawanie rowerów ze strefy zmian (polana przed Skansenem Soplicowo)

17.30 ceremonia wręczenia nagród dla dystansu 1/4 IM i 1/8 IM starty indywidualne i sztafety (Skansen Soplicowo)

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X