Wiadomości

Piotr Ławicki w szeregach Pho3nix GVT Team

Piotr Ławicki, jeden z bardziej rozpoznawalnych zawodników triathlonowych, związany dotąd z CCC zmienia barwy z pomarańczowych na głęboką czerń Pho3nix GVT Team.

W ekipie Zbyszka Gucwy, jako zawodnik z licencją PRO, będzie się ścigał o najwyższe lokaty w zawodach krajowych i międzynarodowych. Sezon 2023, już dziesiąty w historii klubu GVT, przebiega pod znakiem mnóstwa zmian. Na początku roku drużyna została przemianowana na Pho3nix GVT Team. Wraz z nowym sponsorem tytularnym zrezygnowała też z rozpoznawalnego błękitu na rzecz czerni, która, jak zapewniają zawodnicy ekipy i tak będzie ich wyróżniać na trasach wyścigów.

Nowy zawodnik PRO w klubie

Systematycznie powiększa się grono partnerów drużyny, przybywa także zawodników. W szeregi Pho3nix GVT Team wkroczył właśnie Piotr Ławicki, triathlonista, który wraz z Kacprem Stępniakiem oraz Sergyiem Kurochkinem będzie rywalizować w kategorii PRO. Dla Piotra, który wcześniej przez dziesięć lat nosił pomarańczowe barwy CCC, to przełomowa zmiana w sportowej karierze.

Moja współpraca z CCC trwała prawie dekadę. Teraz wraz z decyzją o zmianie teamu mam poczucie, że robię ogromny krok naprzód. Warunki, które zapewnia mi zespół, pozwolą mi skupić się na sporcie w dużo większym wymiarze niż dotąd. Po raz pierwszy w życiu czuję, że z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem mogę o sobie powiedzieć, że jestem profesjonalnym sportowcem – mówi Piotr Ławicki. I podkreśla: – W Pho3nix GVT Team jestem częścią czegoś większego niż tylko drużyny sportowej. Działania Pho3nix Academy dla dzieci i młodzieży, czy drużyny amatorskiej GVT są dla mnie ogromną szansą na poszerzenie moich umiejętności i horyzontów sportowych. Mamy ogromną przewagę, bo #SIŁAJESTWDRUŻYNIE!

Trenował już wcześniej

Ławicki z GVT trenował już od roku.

Po zakończeniu kariery przez Paulinę Kotficę w naszej drużynie PRO zwolniło się jedno miejsce. Naturalne było więc dla nas to, że chcemy wykorzystać potencjał Piotra i to w barwach Pho3nix GVT Team – mówi Zbigniew Gucwa, dyrektor sportowy i główny trener GVT.

Piotr wciąż jest młody, ale dysponuje ogromnym doświadczeniem w startach w formule bez draftingu. Ma predyspozycje do biegania, dobrze o tym wiemy. Wciąż ma w sobie mnóstwo biegowego potencjału, który przy odpowiednio zaplanowanych treningach i startach z pewnością uda się uwolnić. Już w ubiegłym roku zrobił ogromne postępy w kolarskiej płaszczyźnie – dodaje Gucwa.

Wiele sukcesów na koncie

Podczas kilkunastoletniej kariery sportowej Piotr Ławicki wielokrotnie stawał na podium w triathlonie i duathlonie. Jego najważniejszymi osiągnięciami są m.in. wicemistrzostwo Polski na dystansie sprinterskim w duathlonie (złoto w kategorii U23) i zwycięstwo w pucharze Polski w triathlonie. W jego dorobku są również dwa złote medale, które przywiózł ze sprintu w Gdyni oraz brązowe krążki, wywalczone podczas imprez cyklu Ciech Tri Tour JBL – Triathlon Sieraków (1/2 IM) oraz JBL Triathlon Poznań (1/2 IM).

W planach na zbliżający się sezon startowy Piotr Ławicki ma m.in. walkę o medal na dystansie średnim w triathlonie (1,9-90-21,1 km) i zarazem złamanie bariery 3:50, a także udział we wszystkich najważniejszych imprezach triathlonowych, które rozegrane zostaną w kraju (Gdynia, Warszawa, Poznań, Challenge Gdańsk, Ciech Tri Tour). Jesienią zawodnik Pho3nix GVT Team po raz pierwszy zmierzy się z dystansem Ironman.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X