Wiadomości

Paulina Klimas nie wystartuje w Abu Dhabi

Za kilka dni w Abu Dhabi odbędą się finały WTCS. Na liście startowej obok czołowych zawodniczek na świecie znajdowała się Paulina Klimas.

Zbliżający się finał żeński World Triathlon Championship Series w Abu Dhabi zapowiada się emocjonująco. Na starcie znajdą się takie zawodniczki jak: Taylor Knibb, Flora Duffy, Georgia Taylor-Brown, czy Taylor Spivey.

Na liście startowej widniała też jedna reprezentantka Polski – Paulina Klimas. Niestety podopieczna Mateusza Kaźmierczaka nie wystartuje w Abu Dhabi.

Trudna decyzja

Zawodniczka o całej sytuacji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie ukrywała, że to była trudna decyzja.

Niestety nie zobaczycie mnie w piątkowym Finale WTCS w Abu Dhabi. Jest mi bardzo przykro i bardzo ciężko było nam podjąć tę decyzję, bo dostać się na samą listę tych zawodów to wielki sukces, a start to kolejny punkt na liście marzeń! Jak to mój kolega kadrowy powiedział „cienka jest linia pomiędzy byciem twardym, a byciem głupim”. Ryzykowałam, próbowałam, ale nie jestem w stanie oszukać organizmu. We wtorek, po ponad dwóch miesiącach wracam do domu, a tam już czekają na mnie ręce, które zawsze stawiają mnie na nogi! Dziękuje Wam za wiarę we mnie przez cały ten szalony, pełen wzlotów i upadków sezon – napisała Paulina Klimas w mediach społecznościowych.

W finale WTCS w Abu Dhabi w U-23 wystartuje za to m.in.: Marcin Stanglewicz.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X