Wiadomości

Challenge Family dodaje dwa wyścigi we Francji na sezon 2023

Przyszłoroczny kalendarz startowy organizacji Challenge Family wzbogaci się o nowe lokalizacje. Zawodnicy będą mieć okazję rywalizować w dwóch nowych imprezach we Francji.

Do przyszłorocznego kalendarza dołączyły dwa wyścigi: Challenge Fréjus i Challenge Cagnes-sur-Mer. W obu przypadkach nie zabraknie niesamowitych widoków na trasie.

Rodzinne święto sportowe

Pierwszy z nich (Challenge Frejus) jest zaplanowany na 13-14 maja 2023. To w założeniu ma być dwudniowe święto sportowe. Pierwszego dnia odbędzie się Grand Prix FFTRI Fréjus, w którym najlepsi lekkoatleci krótkodystansowi powalczą o Klubowe Mistrzostwo Francji. Weekend zakończy się wyścigiem na dystansie sprinterskim oraz startem na dystansie średnim.

Dzięki wsparciu naszego burmistrza, Davida Rachline’a i jego zastępcy oficera sportowego, Patricka Perony, całe miasto Fréjus jest podekscytowane, widząc, jak ta miejska impreza triathlonowa nadal ewoluuje – powiedział radny ds. sportu, Fabien Roux. – Sport jest ważnym filarem życia społecznego we Fréjus. Więc stale pracujemy nad poprawą oferty imprez sportowych i atrakcyjności regionu poprzez turystykę sportową.

Fréjus Triathlon z FFTri Grand Prix odniósł wielki sukces podczas pierwszej edycji. Teraz nabrał nowego wymiaru, łącząc siły ze światową marką, jaką jest Challenge Family.

Kandydat do jednego z najpiękniejszych triathlonów w kraju

Natomiast zawody Challenge Cagnes-sur-Mer są zaplanowane na 11 czerwca 2023. Według organizatorów to wydarzenie zapowiada się na jedną z najpiękniejszych imprez triathlonowych we Francji, w sercu Lazurowego Wybrzeża, między morzem a górami.

Miasto Cagnes-sur-Mer zawsze promowało sport we wszystkich jego formach – powiedział Louis Nègre, burmistrz Cagnes-sur-Mer. – Sport jest istotną częścią naszego społeczeństwa i obejmuje wszystkich naszych obywateli bez wyjątku. W tych niespokojnych czasach, gdy społeczeństwo traci orientację, musimy otaczać się wartościami, które leżą u podstaw spójności i solidarności. Szacunek, wysiłek i duch zespołowy niosą ze sobą silne przesłanie społeczne. Z dumą witamy Challenge Family w 2023 roku. Wyścig będzie trudny, ale doskonale zobrazuje ideę wysiłku, współpracy, radości i zdrowej rywalizacji, która ma na celu przekraczanie przez nas własnych granic. Życzę wam wszystkiego najlepszego, ale przede wszystkim nie zapomnijcie: ważne jest, aby wziąć udział – dodał burmistrz.

Więcej informacji odnośnie tych dwóch wyścigów można znaleźć na stronie www.challenge-france.com.

Przemek Schenk
źródło: Challenge Family
foto: Challenge Frejus FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X