Wiadomości

Nowy wyścig w kalendarzu Challenge Family

W przyszłym roku zawodnicy będą mieli okazję ścigać się na pełnym dystansie w ramach debiutanckiej edycji Challenge Gunsan-Saemangeum, w Korei. Znamy termin tych zawodów.

Impreza jest zaplanowana na 4 czerwca 2023 roku. Organizatorzy Challenge Family nie kryją zadowolenia z tej decyzji.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Jamesem i jego zespołem nad ustanowieniem długodystansowego wyścigu w Korei w naszym kalendarzu na 2023 rok – przyznał dyrektor generalny Challenge Family, Jort Vlam. – Saemangeum to niezwykłe miejsce, ponieważ znajduje się na niezajętej ziemi, a trasa wzdłuż najdłuższego na świecie muru morskiego jest całkowicie wyjątkowa. Gdzie jeszcze można ścigać się między wyspami szybką, gładką autostradą otoczoną oceanem? Jesteśmy niezmiernie wdzięczni władzom miasta Gunsan i lokalnej społeczności za ich wsparcie – dodaje Vlam.

Przebieg trasy

Wyścig rozpocznie się na plaży Bieung. Zawodnicy będą mieli do przepłynięcie tradycyjnie 3800 metrów w spokojnych wodach Morza Żółtego.

Następnie przejadą 180 km wzdłuż Seamangeum Seawall i przemierzą wyspę przez archipelag Gogunsan na wyspę Seonyudo, zanim wrócą na drugie okrążenie. Maraton “zabierze” sportowców przez Seamangeum, obszar z pięknym zielonym miastem nadbrzeżnym, które jest w pełnej harmonii z naturą.

Jedno jest pewne. Rywalizacji zawodników będą towarzyszyć niezwykłe widoki.

Przemek Schenk
źródło: challenge-family.com
foto: Challenge Family

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X