Wiadomości

Nie żyje bośniacka triathlonistka

W mediach pojawiła się smutna wiadomość o śmierci Neiry Odobasić. Triathlonistka z Bośni i Hercegowiny niedawno wywalczyła czarną koszulkę podczas Norsemana.

Na co dzień była programistką, która przez kilka lat pracowała w kilku biurach informatycznych w Sarajewie. Od niedawna postanowiła zrobić kolejny krok w zawodowej karierze, otwierając własną firmę.

Sukcesy odnosiła też w triathlonie. Ostatnim z nich było ukończenie Norsemana z czarną koszulką, trzy miesiące temu. Wśród kobiet znalazła się na 22 miejscu, a pokonanie tej wymagającej trasy zajęło Odobasić 14:36:35. Była pierwszą kobietą z własnego kraju, która ukończyła norweskie zawody wśród 160 najlepszych zawodników. Po tamtych zawodach otwarcie przyznawała, że wierzy w to, że ten sukces odniesiony w Norwegii zachęci innych do większej aktywności fizycznej oraz zmniejszy obawy przed pokonywaniem własnych granic. Niestety dzisiaj obiegła świat smutna informacja o śmierci Neiry Odobasić.

Nieznane powody śmierci

Jak informuje bośniacki portal Klix.ba, triathlonistkę znaleziono martwą około godziny pierwszej, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Według najnowszych informacji nie są jeszcze znane powody śmierci Neiry Odobasić.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie niespodziewanego zgonu 33-letniej triathlonistki.  

Przemek Schenk
źródło: Klix.ba
foto: Neira Odobasić Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X