Wiadomości

Pho3nix Project Sub7 i Project Sub8. Będzie transmisja na żywo i za darmo

Coraz bliżej wydarzenia, na które czeka spora część triathlonistów. Poznaliśmy kolejne szczegóły próby bicia rekordów świata.

Całe wydarzenie jest zaplanowane na 5-6 czerwca na niemieckim torze wyścigowym Dekra Lausitzring, niedaleko Drezna. Norweg Kristian Blummenfelt, Brytyjczyk Alistair Brownlee, Szwajcarka Nicola Spirig i Brytyjka Lucy Charles-Barclay dadzą z siebie wszystko, aby spróbować pokonać magiczną granicę 7 i 8 godzin na pełnym dystansie.

9h transmisji w Internecie

Transmisja na żywo potrwa około dziewięciu godzin. Będzie można ją śledzić za pośrednictwem strony internetowej projektu i kanałów mediów społecznościowych. Zaproszeni goście dołączą do transmisji na żywo podczas przeprowadzania tego wydarzenia.

Transmisję na żywo zapewni firma Gravity Media, która od piętnastu lat relacjonuje zawody triathlonowe i inne wydarzenia.

– Chcemy zaangażować fanów w to innowacyjne i wyczerpujące wydarzenie związane z rekordem świata w triathlonie poprzez interaktywność na ekranie, analizę danych wyścigowych – powiedział Mike Purcell w imieniu Gravity Media.

Do pobicia dwa rekordy

Dwukrotny mistrz świata oraz dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, Brytyjczyk Alistair Brownlee, wraz z norweskim złotym medalistą, Kristianem Blummenfeltem, spróbują pobić obecny rekord mężczyzn – 7:21:12. On należy do Blummenfelta. Ustanowił go w sezonie 2021 podczas IM Cozumel. Warto przypomnieć, że to był też debiut na pełnym dystansie Norwega.

– Wielu mówi mi, że to niemożliwe, ale czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy byli w stanie pokonać rekord i jednocześnie wywrzeć wpływ na podejście młodych ludzi do sportu – mówił Kristian Blummenfelt.

Natomiast pochodząca z Wielkiej Brytanii, trzykrotna wicemistrzyni świata Ironman Lucy Charles-Barclay i podwójna medalistka olimpijska, Szwajcarka Nicola Spirig będą próbowały pobić obecny, dziesięcioletni rekord kobiet należący do Chrissie Wellington (8:18:13).

– Próba pobicia rekordu w zawodach Ironman to z pewnością największe wyzwanie, z którym przyszło mi się zmierzyć. Mam nadzieję, że jego podjęcie zainspiruje także innych do pójścia tym tropem i przekraczania własnych granic w jakimkolwiek aspekcie życia – mówiła Lucy Charles-Barclay.

Niewątpliwie przed kibicami triathlonu na całym świecie duże emocje. Oby tylko wszystko poszło jak należy. O tym przekonamy się na początku czerwca.

Przemek Schenk
źródło: materiały prasowe, tri-today
foto: materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X