Wiadomości

LOTTO Challenge Gdańsk po raz trzeci

Podczas konferencji prasowej w Polsat Plus Arenie Gdańsk przedstawiono tegoroczną edycję cyklu zawodów triathlonowych LOTTO Challenge Gdańsk. W weekend 17 i 18 czerwca „ludzie z żelaza” rywalizować będą w wodach Zatoki Gdańskiej, na trasie kolarskiej biegnącej m.in. tunelem pod Martwą Wisłą oraz w biegu z finiszem na molo w Gdańsku Brzeźnie. W ramach wydarzenia przeprowadzone zostaną także zawody dla dzieci i młodzieży Trefl Aquathlon oraz charytatywny bieg rekreacyjny dla kobiet Challenge Women by Brooks.

W piątek 17 czerwca w triathlonowym miasteczku przy molo w Gdańsku Brzeźnie dzieci i młodzież będą mogli spróbować swoich sił wTrefl Aquathlon w dwuboju (pływanie i bieg) na dystansach dostosowanych do wieku uczestników. W sobotę triathloniści rywalizować będą na dwóch dystansach – sprint (750 m pływania, 20 km jazdy rowerem, 5 km biegu) i klasyczny dystans olimpijski (1,5 km – 40 km – 10 km). W niedzielę rozegrane zostaną zawody profesjonalistów na dystansie średnim (1,9 km – 90 km – 21,1 km).

Wysoko zawieszona poprzeczka

Po poprzednich edycjach LOTTO Challenge Gdańsk poprzeczka zawieszana jest wysoko – zawody z 2021 roku zostały uznane Race Of The Year całego cyklu, a rok temu mieliśmy najlepszą strefę finiszera.  Teraz działamy wspólnie z Totalizatorem Sportowym, miastem i Gdańskim Ośrodkiem Sportu i absolutnie nie odpuszczamy. Powiedziałbym nawet, że to przykład modelowej współpracy przy organizacji dużego wydarzenia. Od początku dbamy też o to, żeby nasza impreza miała charakter rodzinny – w tamtym roku dołączyliśmy Trefl Aquathlon dla dzieci i młodzieży, a w tym roku dodajemy bieg dla kobiet Challenge Women by Brooks, bo chcemy, żeby kobiety też miały swoje święto przy okazji naszej imprezy. Życzę wszystkim dobrej zabawy, realizacji celów, a my zrobimy co w naszej mocy, żeby wszyscy byli zadowoleni – powiedział dyrektor LOTTO Challenge Gdańsk Adam Greczyło (na zdjęciu pierwszy z lewej).

2023.06.16 Gdańsk Challenge Gdańsk – konferencja prasowa fot. Bartłomiej Zborowski

Ambasadorami LOTTO Challenge Gdańsk są prezenterka i była koszykarka Karolina Filipkowska oraz para aktorska Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski (na zdjęcie głównym).

Zacząłem się śmiać

– Na początku, gdy pojawiła się propozycja startu i popłynięcia na początku sztafety triathlonowej, zaczęłam się z tego śmiać. Ale potem pomyślałam, że rzeczywiście jest to dobry pomysł, żeby umotywować swoją aktywność fizyczną. A praca aktora jest bardzo nieregularna i ciężko jest narzucić sobie rytm treningowy. Ale cieszę się, że tak się to potoczyło, bo teraz mam już ochotę na więcej. Dodatkową motywacją jest dla mnie fakt, że start razem ze mną w LOTTO Challenge Gdańsk został wylicytowany w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy powiedziała Tamara Arciuch.

– Pomysł na triathlon wziął się z tego, że dokładnie rok temu podczas spektakli plenerowych koleżanka zapytała mnie, czy nie chciałbym spróbować swoich sił w triathlonie. Początkowo się zaśmiałem, ale potem pomyślałem czemu nie? Brakowało mi jakiegoś wyzwania, więc postanowiłem spróbować. Wyzwanie okazało się większe, niż mi się na początku wydawało. Dla takiego faceta jak ja, który nie nawykł do regularnego wysiłku i nie ma natury sportowej, tak duże wyzwanie jest mocno mobilizujące. Jak mówił mój profesor od dramatu – ludzie, którzy stawiają sobie poprzeczkę nisko, wiele nie osiągną, ale jeśli postawi się poprzeczkę bardzo wysoko, to nawet jak się osiągnie połowę założonego celu, to dojdziesz wysoko. I dla mnie triathlon jest tą wysoką poprzeczką – zapewnia Bartek Kasprzykowski. 

W tym roku, w ramach LOTTO Challenge Gdańsk, odbędzie się także charytatywny bieg rekreacyjny Challenge Women by Brooks, z którego całość opłat startowych organizatorzy przekażą na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Opiekę merytoryczna nad przygotowaniem do startu sprawuje twórca sukcesów żeńskiej sztafety 4×400 metrów Aleksander Matusiński, a jedną z uczestniczek biegu będzie jedna z jego zawodniczek Kornelia Lesiewicz (na zdjęciu poniżej).

2023.06.16 Gdańsk Challenge Gdańsk – konferencja prasowa fot. Bartłomiej Zborowski

– Jestem tutaj przede wszystkim po to, żeby promować aktywny wypoczynek wśród kobiet. Wraz z Kornelią Lesiewicz pomożemy przeprowadzimy rozgrzewkę, postaramy się, żeby wszystkie panie były odpowiednio przygotowane do biegu. Przy okazji mogę się przyjrzeć zawodom triathlonowym, ale też cieszę się, że jest to szczytny cel i wszystkie pieniądze z opłat startowych do biegu zostaną przekazane dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Zawsze chętnie uczestniczę w takich inicjatywach i je wspieram – powiedział Aleksander Matusiński (na zdjęciu poniżej).

2023.06.16 Gdańsk Challenge Gdańsk – konferencja prasowa fot. Bartłomiej Zborowski

Zapraszamy do miasteczka zawodów na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie w sobotę i niedzielę od godziny 11.00.

Więcej informacji, w tym program LOTTO Challenge Gdańska można znaleźć na: ​www.challenge-poland.com i www.facebook.com/challengegdansk

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X