Wiadomości

Challenge Gdańsk. Wygrana Jankiewicza Delgado i Gadomskiej

Podczas trzeciej edycji zawodów Challenge Family w Gdańsku zawodnicy tradycyjnie powalczyli na sprincie. Z dobrej strony pokazali się młodzi triathloniści.

Rano zawodnikom towarzyszyła dobra aura do ścigania, ciepło, ale pochmurno, bez opadów deszczu, choć w pewnym momencie wzmagał się wiatr, przez co podczas pływania sportowcy walczyli z falami. Startowano w formule rolling start.

To już trzecia edycja zawodów Challenge Gdańsk, które już cieszą się dobrą opinią nie tylko wśród zawodników, ale też władze Challenge Family. O tym mówił Zibi Szlufcik, w niedawnej rozmowie z TriathlonLife.pl.

Byłem tam już dwa razy i mogłem z bliska oglądać oraz doświadczyć niezwykłej atmosfery, która panowała na zawodach. Do tego sam testowałem trasę, startując w sztafecie. Dlatego mogę stwierdzić, że trasa jest cudowna. To jedna z tych imprez Challenge Family, która ma największe możliwości na dalszy rozwój. Warto zaznaczyć, że wydarzenie może liczyć na ważną pomoc ze strony władz miasta. Czuć również niezwykłą gościnność samych mieszkańców Gdańska. Trasy też są bezpieczne. Dlatego uważam, że przyszłość Challenge Gdańsk rysuje się w jasnych barwach – mówił Zibi Szlufcik.

Udany test Jankiewicza Delgado przed Suszem

Po mocnym wyścigu pierwszy na mecie zjawił się młody Jarosław Jankiewicz Delgado, podopieczny Jakuba Czai, dla którego to był też test przez zbliżającym się startem w Suszu. Wbiegł na metę, z czasem 1:02:50 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa podczas debiutu w Gdańsku.

Wygrana jest znakomitym uczuciem, słodko smakuje. Do tego to był debiut w Gdańsku. Nie miałem żadnych zastrzeżeń do organizacji zawodów. Cały wyścig przebiegał po mojej myśli – dzielił się przemyśleniami Jarosław Jankiewicz Delgado, w rozmowie z TriathlonLife.pl na mecie. Cała rozmowa z zawodnikiem wkrótce na stronie. 

Drugie miejsce wyszarpał Michał Czapiński, który po pływaniu znajdował się na odległej pozycji, ale następnie konsekwentnie gonił rywali. Ostatecznie pokonał trasę, z wynikiem 1:04:52. O ogromnym wysiłku, który włożył w ten wyścig, świadczył fakt, że Michałowi zajęło trochę czasu na mecie dojście do siebie, aby móc udzielić krótkich wywiadów.

Było ciężko z racji celów, jakie sobie założyłem przed wyścigiem. Nie jestem dobrym pływakiem, za to mam mocne rower i pływanie, dlatego starałem się jak najwięcej odrobić przy tych dwóch konkurencjach. Na szczęście się udało – mówił zmęczony Michał Czapiński, w rozmowie z TriathlonLife.pl. Cała rozmowa z zawodnikiem wkrótce na stronie.

Na trzecim miejscu skończył wyścig reprezentant Niemiec, Mattes Kuntermann (1:05:44).

TOP5 mężczyzn

  1. Jarosław Jankiewicz Delgado – 1:02:50
  2. Michał Czapiński – 1:04:52
  3. Mattes Kuntermann (GER) – 1:05:44
  4. Michał Wysłouch – 1:06:58
  5. Maciej Netter – 1:07:43

Kolejna wygrana Gadomskiej

Dla Agnieszki Gadomskiej to był trzeci wyścig w Challenge Family, a zarazem druga wygrana. Tym razem dystans sprinterski pokonała w 1:08:55.

To był mój trzeci start w Gdańsku. Rok temu udało się zwyciężyć OPEN i teraz to powtórzyłam. To duży sukces. Dopisali kibice, trasa i sama atmosfera też ogromny plus. To był świetny start – mówiła zadowolona Agnieszka Gadomska na mecie, w rozmowie z TriathlonLife.pl. Cała rozmowa z zawodniczką wkrótce na stronie.

Druga na mecie zameldowała się Angelika Kowalska, z czasem 1:11:57.

Trochę się zmęczyłam, ale jestem zadowolona. Pływałam i biegłam na 70%, bo jutro czekają mnie już kolejne zawody – przyznała Angelika Kowalska, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Na trzecim miejscu wyścig zakończyła Karolina Szalast (1:13:11).

TOP5 kobiet

  1. Agnieszka Gadomska – 1:08:55
  2. Angelika Kowalska – 1:11:57
  3. Karolina Szalast – 1:13:11
  4. Witoria Kiprijanovski – 1:16:52
  5. Natalia Wielogórska – 1:17:52

Przemek Schenk
foto: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X