Wiadomości

Jan Frodeno planuje Ironmana w domu

W Wielką Sobotę, między wschodem a zachodem słońca mistrz „zrobi” Ironmana. W ten sposób chce promować projekty, które są dla niego ważne.  

1 kwietnia mistrz świata z Hawajów, Jan Frodeno ogłosił, że chce wystartować w domowym Ironmanie. Napisał w mediach społecznościowych, że przepłynie 3,8 kilometra, przejedzie na rowerze 180 kilometrów i przebiegnie maraton.

Czytaj także: Jan Frodeno twierdzi, że porażka jest ekstremalną formą motywacji

Informacja ta przez wielu została potraktowana jako żart Prima Aprilisowy. Jednak mistrz potwierdził to dzień później pisząc między innymi na Instagramie.

„Możecie się śmiać, ale to naprawdę nie był żart na 1 kwietnia. W Wielką Sobotę zrobię „Tri@Home”. Nie chodzi mi o rywalizację. Chcę wykorzystać tę akcję, aby podnieść świadomość projektów i inicjatyw, na których mi bardzo zależy. Możecie mnie wspierać w każdej formie. Dziękuję za ogromne zainteresowanie. Więcej informacji i szczegółów wkrótce”.

Zarówno pierwsza, jak i druga potwierdzająca start informacja spotkała się z dużym odzewem wśród fanów Jana Frodeno. Nie zabrakło licznych komentarzy. Jednym z komentujących był rodak mistrza, Patric Lange, który napisał, że jeśli Frodeno chce to zrobić, to on chętnie się do wyzwania się przyłączy. Czy tak będzie? Nie wiadomo. Jan Frodeno nie odpowiedział na komentarz rywala.

Tekst i foto Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X