Wiadomości

Ironman California odwołana

Niestety spełnił się pesymistyczny scenariusz. Z powodu warunków pogodowych organizatorzy odwołali dzisiejsze zawody w Kalifornii.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na niezwykle ciekawie zapowiadającą się rywalizację m.in.: Jana Frodeno, Lionela Sandersa oraz Gustava Idena. Już wczoraj pojawiały się sygnały od Talbota Coxa, że będą problemy organizacyjne ze względu na pogodę. Trudność stanowiły obfite opady atmosferyczne oraz burza. Jednak organizatorzy walczyli do końca, skracając część kolarską do 90 kilometrów. Mimo starań ostatecznie rywalizacja nie dojdzie do skutku.

Bezpieczeństwo ważniejsze

Oficjalne stanowisko organizatorów pojawiło się na oficjalnym profilu na Facebooku IRONMAN California.

– Warunki pogodowe pogorszyły się w ciągu nocy, a w czasie dnia było tylko gorzej.  Dlatego nie możemy zapewnić naszym sportowcom bezpiecznych warunków do rywalizacji. Z przykrością informujemy, że IRONMAN California 2021 nie może odbyć się dzisiaj (24 października 2021). Bezpieczeństwo sportowców, wolontariuszy i widzów jest dla nas najwyższym priorytetem. Organizacja zawodów w takich warunkach byłaby nieodpowiedzialna. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana w tak późnym momencie będzie rozczarowaniem. Pilnie pracujemy, aby przedstawić Wam dalsze szczegóły i opcje startowe dla zawodników – informują organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X