Ironman 70.3 Portugal-Cascais. Wygrana Ditleva i Pierre

Drugim akcentem weekendowej rywalizacji w Portugalii była walka w IM 70.3. W rywalizacji PRO brał udział m.in.: Robert Wilkowiecki.

Dzień wcześniej walczyli zawodnicy AG na pełnym dystansie, gdzie wystartowało liczne grono Polaków. W niedzielę do rywalizacji stanęli na o połowę mniejszym dystansie AG oraz PRO. Walka zawodowców zapowiadała się emocjonująco, chociażby na fakt polskiego akcentu w postaci startu Roberta Wilkowieckiego.

Szybkie pływanie Norwega

Pierwszy z wody wyszedł Jorgen Gundersen. Reprezentant Norwegii pokonał pierwszą część rywalizacji w 21:31. Wyprzedził o trzy sekundy Belga Christophe De Keysera, a Aarona Royle o niecałe 4.

Robert Wilkowiecki pokonał etap pływacki z czasem 22:47. To dało Polakowi 15 miejsce.

Roszady na rowerze

Już na początku etapu kolarskiego prowadzenie objął Francuz Clement Mignon, ale nie udało mu się utrzymać tej pozycji. Został wyprzedzony przez Magnusa Ditleva po 72 kilometrach. Tym samym Duńczyk kończył drugi etap rywalizacji z minutową przewagą nad Casperem Stornesem. Na trzecim miejscu znajdował się Jonathan Brownlee.

Robert Wilkowiecki po trasie kolarskiej plasował się na 28 pozycji z czasem 2:50:41. Strata do lidera wynosiła nieco ponad 16 minut.

Utrzymanie prowadzenia

Na biegu Ditlev kontrolował sytuację. Utrzymywał nad resztą stawki około minuty przewagi. Tym samym cieszył się ze zwycięstwa, przekraczając linię mety z wynikiem 3:47:50. Na drugie miejsce wskoczył Australijczyk Aaron Royle z czasem 3:48:34. Podium uzupełnił Menno Koolhaas (3:48:45).

Wynik Wilka

Robert Wilkowiecki wbiegł na metę z czasem 4:05:42. Tym samym skończył rywalizację na 22 miejscu. Tak prezentują się liczby reprezentanta Polski:

Walka kobiet

Najszybszą kobietą w wodzie była Lucy Hall. Brytyjka pokonała trasę pływacką w 23:28. Tym samym wyprzedziła Lotte Miller (23:36) oraz Luisię Baptistę (24:53).

Udało się Lucy Hall utrzymał prowadzenie na rowerze. Ten etap rywalizacji skończyła z przewagą 2:29 nad rodaczką Kimberley Morrison. Na trzecie miejsce wskoczyła Francuzka Marjolaine Pierre (2:56:49).

Mocno zaatakowała Francuzka na biegu. Wyprzedziła Hall już po 10 kilometrach. W takim stylu wbiegła pierwsza na metę z czasem 4:17:04. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Brazylijka Luisa Baptista (4:19:47). Podium uzupełniła Julie Derron (4:20:34).