Wiadomości

Ironman 70.3 Dresden odwołany na kilka dni przed zawodami

Potwierdziły się wcześniejsze plotki o wątpliwym statusie zawodów w Dreźnie, gdzie zawodnicy mieli startować w najbliższą niedzielę.

Kilka tygodni temu Ironman zmienił trasę kolarską, mając nadzieję na wypracowanie pozwolenia na trasę 90 km wzdłuż B6, między Dreznem a Miśnią. Podobnie jak poprzednie dwie propozycje, została odrzucona przez władze lokalne. Oznacza to, że Ironman nie miał pozwolenia na korzystanie z żadnej z dróg podczas ich imprezy.

Echem tej sytuacji jest frustracja wśród zawodników, którzy są oburzeni spóźnioną komunikacją ze strony organizatora.

Stanowisko organizatora

W komunikacie prasowy organizatorzy zapewniają, że nadal trwają prace nad alternatywnym terminem zawodów na wrzesień.

Z wielkim rozczarowaniem musimy poinformować, że wyścig Ironman 70.3 Drezno, zaplanowany na najbliższą niedzielę, 31 lipca 2022 r., nie może się odbyć. Współpracujemy z lokalnymi władzami, aby zapewnić nowy termin we wrześniu i przekażemy dalsze informacje tak szybko, jak to będzie możliwe. Pomimo intensywnej współpracy z lokalnymi władzami nad ostatnią zmianą trasy rowerowej, doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie wdrożyć wymaganych standardów dla trasy na czas. Ze względu na późną zmianę zobowiązujemy się do zapewnienia opcji, które pozwolą na maksymalną elastyczność sportowcom w tej trudnej sytuacji – czytamy.

Organizatorzy zapewniają, że kolejne informacje w sprawie terminu zawodów zostaną przekazane do 5 sierpnia.

Przemek Schenk
źródło: tri-today
foto: Ironman Germany FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X