Wiadomości

Greatman uruchamia wiosenną edycję Kościan-Nowy Dębiec Triathlon

Zawody w Nowym Dębcu kojarzyły się najczęściej z końcem sezonu oraz mistrzostwami Polski Grup Triathlonowych. W tym dziwnym roku organizatorzy cyklu GREATMAN postanowili wziąć byka za rogi.

W ciągu 31 dni zorganizują zawody na dwóch dystansach ¼ IM oraz 1/8 IM.

Dodatkowa impreza

– Z końcem kwietnia, kiedy coraz śmielej można było mówić o powrocie do normalności w kwestii organizacji zawodów, jak grom z jasnego nieba spadły na nas informacje na temat odwołanych zawodów w Czempiniu i Sierakowie. Mając dużą sprawność organizacyjną i krótkie łańcuchy dostaw oraz sprawdzonych ludzi do pracy, a co najważniejsze bardzo mocno wspierającą nas organizacyjnie Gminę Wiejską Kościan, postanowiliśmy pomimo krótkiego czasu zorganizować dodatkową, wiosenną edycje Triathlonu na plaży w Nowym Dębcu – mówi Paweł Kotas.

– Żyjmy chwilą. Zatem nie będzie powtórek. Wykorzystujemy zapowiadaną odwilż i zapraszamy was do zapisów – dodaje Janka Kotas.

Wykorzystujemy odwilż

– Nie wiemy, co przyniesie dalsza część sezonu, jak będą powracać kolejne fale wirusa. Więc nie czekamy już na cud, tylko korzystamy z zapowiadanej odwilży. Zawody niczym nie będą odbiegać od tych z 2020 roku, które udało nam się przeprowadzić w Kórniku i właśnie na Nowym Dębcu. Będą starty falowe dostosowane do aktualnych ograniczeń, w pełni zamknięta dla ruchu samochodowego trasa kolarska oraz biegowa, a także zabezpieczenie medyczne i ratownicze. Dla wszystkich zawodników przewidziane są medale oraz dekoracje zwycięzców OPEN i kategorii wiekowych – mówi Janka Kotas.

Zobacz też rozmowę z Magdaleną Lenz

– Posiadamy już 90 procent zaopiniowanych dokumentów i zgód niezbędnych do przeprowadzenia zawodów. 5 maja uruchomiliśmy zapisy i przygotowaliśmy po 150 miejsc na każdym dystansie. Dodatkowo można zgłosić sztafetę na obu dystansach – zdradza Paweł Kotas.

Zawody dla dzieci

– Pracujemy również nad zawodami dla dzieci, a ponieważ jesteśmy rodzicami czwórki urwisów to nam, jak nikomu zależy na ich organizacji. Decyzję o tym, czy już na wiosnę dzieci będą się mogły zmierzyć w duathlonie, chcemy podjąć jak najszybciej i z pewnością przekażemy ją również na łamach Triathlonlife.pl – mówi Janka Kotas.

Mimo zapewnień organizatorów zawsze istnieje widmo odwołania zawodów. Jakie opcje w takim wypadku są przewidywalne?

Możliwości dla zawodników

– Cały czas pamiętamy, że Covid-19 nie odszedł w zapomnienie i w razie odwołania zawodów,  gwarantujemy pełne zwroty lub przepisania opłat startowy na dowolne nasze zawody w tym lub przyszłym roku. Dlatego nie warto czekać z zapisem, gdyż limity będą zależne od obostrzeń rządowych i bezpieczeństwa sanitarnego zawodników – zdradza Paweł Kotas.

– Mamy małą, ale wystarczającą ilość czasu, żeby przygotować zawody na poziomie, który zawodnicy zapamiętali z poprzednich edycji cyklu Greatman. Serdecznie zapraszamy stałych Greatmianinów i tych, którzy jeszcze nas nie znają. Rodzinna atmosfera, profesjonalna organizacja, wspaniała Ekipa i uśmiech począwszy od biura zawodów przez strefę zmian aż po bramę mety – kończy Janka Kotas.

Cała redakcja Triathlonlife.pl trzyma kciuki za ten pomysł, a wsłuchując się w opinie zawodników z poprzednich lat, nie ma wątpliwości, że zawody 29 maja na Plaży w Nowym Dębcu w gminie Kościan będą dla wielu zawodników niesamowitym rozpoczęciem sezonu triathlonowego 2021.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X