Wiadomości

Garmin Iron Triathlon Żyrardów. Sobczyk i Majos najlepsi na 1/8IM

Inauguracja największego cyklu triathlonowego w Polsce miała miejsce w Żyrardowie. Zawodnicy tradycyjnie powalczyli na m.in.: 1/8IM.

Na tym najkrótszym dystansie zawodów stanęli m.in.: Sergiusz Sobczyk, Kuba Maliszewski, czy Kuba Sawiełajc, który w okresie przygotowawczym notował dobre wyniki w zawodach w formule indoor. Natomiast wśród kobiet nie było łatwo wskazać zdecydowanej faworytki, co dodawało tylko emocji tej rywalizacji. Choć na starcie stanęła m.in.: ambasadorka akcji #GITdziewczyna – Edyta Litwiniuk.

Jestem za tym, żeby jak najwięcej kobiet startowało w triathlonie, bo to przyjazny sport. Mamy mogą biegać, czy spacerować z wózkiem lub jeździć z przyczepką rowerową. Triathlon to sport dla każdej z nas i pretekst do wyjścia z domu oraz zostawienia dzieci z naszym partnerem. Wszystkie akcje promujące udział kobiet w triathlonie są potrzebne – przyznawała Edyta Litwiniuk podczas konferencji prasowej przed zawodami w Żyrardowie.

Dobre pływanie Maliszewskiego

Pierwszy z wody wyszedł Jakub Maliszewski, który pokonał ten etap w 6:19. Wyprzedzał Dominika Mroza o trzy sekundy, a Bartosza Hoffmanna o 00:22.

Na trasie kolarskiej doszło do sporych roszad, ponieważ tempo podkręcił m.in.: Sergiusz Sobczyk, który objął prowadzenie na tym etapie wyścigu. Meldując się w T2, miał 15 sekund przewagi nad Jakubem Sawiełajcem. Natomiast Maliszewski tracił do prowadzącego już 37s.

Utrzymanie prowadzenia

Sergiusz Sobczyk na biegu nie dał się już nikomu dogonić, a wręcz powiększał przewagę nad resztą stawki. Wbiegł na metę, z czasem 58:36, co było dla niego ważne ze względu na niedawno przebytą chorobę, ale udowodnił, że po tych problemach nie ma już śladu.

Na drugim miejscu zawody zakończył Jakub Maliszewski (59:09), a trzeci był Jakub Sawiełajc (59:21).

TOP5 mężczyzn

  1. Sergiusz Sobczyk – 58:36
  2. Jakub Maliszewski – 59:09
  3. Jakub Sawiełajc – 59:21
  4. Krzysztof Kuczyński – 59:35
  5. Łukasz Lis – 1:01:04

Rywalizacja kobiet

Najszybszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Paulina Majos, która wbiegła na metę, z wynikiem 1:10:02. Wyprzedziła Emelie Lindholm o 2:09. Na trzecim miejscu zameldowała się Joanna Pomorska (1:14:00).

TOP5 kobiet

  1. Paulina Majos – 1:10:02
  2. Emelie Lindholm – 1:12:11
  3. Joanna Pomorska – 1:14:00
  4. Joanna Żmich-Fórmaniak – 1:14:43
  5. Agnieszka Chudek – 1:14:50

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Urząd Miasta Żyrardów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X